Forum

Domain üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain üzerinden Windows Live ID kullanarak Spam/Hack.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Üstadlarım,

Daha önce kullanılan ve bir süre sonra düşerek boşa çıkan bir alan adı satın aldım. Bu alan adı bir süredir benim elimde ve kullanmıyorum. Fakat son zamanlarda bu alan adının kayıtlı olduğu MSN adresi üzerinden bazı kişilere küfür, hack tarzı mailler ve iletiler gönderildiğini öğrendim . Windows Live ID yöntemi ile domain adresleri (Örneğin admin@cozumpark.com şeklinde) MSN adresleri olarak kullanılıyor ve bunun üzerinden(hotmail/windows live servisleri ile) mail alışverişi yapılıyor. Bunu yapan muhtemelen domaini kullandığı zaman buraya kayıt olmuş ve şu an bunu kullanıyor. Her yeri didik didik aradım fakat bu konuda Hotmail'in yada Windows Live Servislerinin bu konuda destek verdikleri email adreslerini veya farklı contact larını bulamadım. Sizlerden ricam bu konuda bana yardımcı olursanız irtibata geçerek kullanılan bu hesabı iptal ettirmek istiyorum.

Ayrıca belki arayanlar için gerekli olabilir. Domain hesapları üzerinden MSN olarak kullanmak için https://accountservices.passport.net/ppnetworkhome.srf%3Fvv%3D1200%26mkt%3DTR-TR%26lc%3D1055&cru=https://accountservices.passport.net/ppnetworkhome.srf%3fvv%3d1200%26mkt%3dTR-TR%26lc%3d1055&sl=1&lc=105 5" title="Buradan" target="_blank">Buradan giriş yapmaları ve yönergeleri izlemeleri yeterlidir.

Gönderildi : 29/11/2011 22:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aşağıdaki mail adresini veya adresi kullanabilirsiniz

[email protected]

Microsoft Passport

Microsoft Corporation
One
Microsoft Way
Redmond, Washington 98052
1-425-882-8080

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2011 12:24

(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Hakan Hocam. Bununla çözebildim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/11/2011 17:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2011 01:00

Paylaş: