Forum

Teamviewer vb. prog...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Teamviewer vb. programlar ile kimin ne zaman bağlandığını tespit etmek

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,952 Görüntüleme
(@hasan7ozturk)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Teamviewer RDP anydesk vb. programlar ile dışarıdan içeriye kimin (ip olarak) ne zaman bağlandığının tespitini nasıl yapabilirim. Fortianalyzer cihazını kullanıyoruz log kaydı için, logları görüyorum fakat hangi ip üzerinden nezaman bağlantı kurulmuş bunu bulamadım. 

Gönderildi : 08/04/2019 12:29

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Dış ip mi demek istiyorsunuz ?

Gönderildi : 08/04/2019 14:15

(@hasan7ozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Savas Demir

Dış ip mi demek istiyorsunuz ?

evet hangi ip adresinden ne zaman bağlanılmış ne zaman sonlandırılmış bunu istiyorum.

Gönderildi : 08/04/2019 21:25

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1625
Noble Member

TeamViewer Log atıyor. Diğerleri de bir yerlere mutlaka log atıyordur. Logların içinden arayıp bulmak gerekecektir.

Örn: C:\Users\kul.adı\AppData\Roaming\TeamViewer

https://community.teamviewer.com/t5/Knowledge-Base/How-to-find-your-log-files-on-Windows-and-Mac-and-Linux/ta-p/4694

https://community.teamviewer.com/t5/Previous-versions-EN/Check-and-Track-Incoming-Log-and-IP-Details/td-p/1514

Gönderildi : 09/04/2019 15:51

(@savasdemir)
Illustrious Member

dataset te olan CTAP-RAS-Apps için bir rapor hazırlamanız lazım.

gereksiz olanları çıkarabilirsiniz.

ve ip ucu resimlerde

anydesk
team

Gönderildi : 09/04/2019 19:40

(@hasan7ozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Bunu biliyorum fakat burada teamviewer yazılımının sunucu bağlantı loglarını görebiliyoruz. Kullanıcı ne zaman bu bilgisayara bağlantı kurmuş onları göremiyoruz sanırım. Yani kim dış ip si ile gelerek içerideki pc ye ne zaman erişmiş o lazım

Gönderildi : 09/04/2019 20:32

(@savasdemir)
Illustrious Member

Burada uygulamanın ne zaman kullanıldığını görürsünüz.Dışarıdan bağlantı ne zaman kurulmuş kısmı için ise asıl bilgi içerideki kullanıcı ne zaman kullanmış olabilir.

team1

Gönderildi : 09/04/2019 20:54

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Gönderen: Hasan ÖZTÜRK

Bunu biliyorum fakat burada teamviewer yazılımının sunucu bağlantı loglarını görebiliyoruz. Kullanıcı ne zaman bu bilgisayara bağlantı kurmuş onları göremiyoruz sanırım. Yani kim dış ip si ile gelerek içerideki pc ye ne zaman erişmiş o lazım

merhaba,

talebinizi forti analyzer vb. bir ürün üzerinden rapor üreterek gerçekleştirmeniz mümkün değil.

teamviewer vb. uygulamalar, kaynak ve hedef agentlar için kendi sunucuları üzerinden tunnel oluşturduklarından, public policy loglarında ilgili firmanın sunucu adreslerini alırsınız.

kullanmamakla birlikte, teamviewer tensor istediğiniz çözümü üretebilir, sizin için kritik bir talep ise yazılım üreticisi ile iletişime geçebilirsiniz.

alternatif olarak teamviewer kullanımını, saatlik, kullanıcı, host bazlı fortigate üzerinde engellemeniz mümkün.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2019 01:26

(@hasan7ozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkür ederim sağolun

Gönderildi : 10/04/2019 10:44

Paylaş: