Forum

Site yüklemesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Site yüklemesi

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
5,603 Görüntüleme
(@ertankilic)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Benim şöyle bir sorunum var, hiç bir engel olmadan bile bazı siteler mesala booking.com, twitter.com gibi siteler bir şekilde tamamı yüklenmiyor sayfa açılıyor ama düzgün değil görselde mevcut buna benzer daha önce bir sorun yaşayan oldu mu acaba.

Screenshot 6
Screenshot 7

Gönderildi : 08/03/2019 13:47

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bu sorun genel olarak internetin hızından kaynaklı oluyor. Tekrar sayfaya girmeye çalışırsanız tamamının yüklendiğini göreceksiniz. Eğer ortamdaki firewall fazla istekle karşılaşıyorsa ve güvenlik önlemleri katı ise performans sorunundan kaynaklı olarak da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 08/03/2019 14:27

(@ertankilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu yaklaşık 2 3 aydır bu şekilde arka arkaya girdiğimde de cevap vermiyor benimde aklıma geldi bu siteler biraz yoğun siteler ondan kaynaklı olabilir en iyisi firewallı yeniden yapılandırmak olacak herhalde.

Gönderildi : 08/03/2019 14:32

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

CSS dosyalarını bir kural engelliyor gibi sanki.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2019 15:44

(@ertankilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam şu anda hiç bir engelleme yok gibi hiç bir kurala dahil değilken yapıyor ama tabi sadece belirli siteler olduğundan bir yerde engelleme vardır logları kontol ediyorum hiç bir block yok fortiloggerda accept diyor sanırım yeniden yapılandırmam gerekecek firewallı

Screenshot 8

Gönderildi : 08/03/2019 16:51

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

DNS olarak ney kullanıyorsunuz, geçici olarak bilgisayarınıza opendns verip bir denermisiniz. Yada fortigate log üzerinde birşey görünüyor mu

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2019 23:28

(@ertankilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

DNS olarak fortigate dnslerini kullanıyorum ondan önce ttnetin kendi dnslerinide denedim olmadı google dnslerinide denedim pcde dns olarak google dnslerini verdim yine aynı sorun devam etti fortiloggerda herhangi bir engelleme görünmüyor loglara baktığımda accept diyor 

Gönderildi : 09/03/2019 08:22

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Gönderen: ertan kılıç

Hocam şu anda hiç bir engelleme yok gibi hiç bir kurala dahil değilken yapıyor ama tabi sadece belirli siteler olduğundan bir yerde engelleme vardır logları kontol ediyorum hiç bir block yok fortiloggerda accept diyor sanırım yeniden yapılandırmam gerekecek firewallı

Screenshot 8

paylaştığınız kuralın üstünde daha baskın farklı bir kural olabilir mi ?

hattınızı forti üzerinden çıkarıp denediğinizde, ilgili sitelerin tüm görselleri yükleniyor mu ?

Gönderildi : 09/03/2019 13:55

(@ertankilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Geç Cevap için kusura bakmayın hattı yalın olarak denediğimde sorun yok evet girebiliyorum, hatta aynı ortamda birde forti 30 e var farklı bir internet var o ağa geçtiğimde de sorun yok ama 100e tarafında böyle bir sorun var tüm kuralları devre dışı bıraktım yine aynı bu iki site ortak bir protokol kullanıyor sanırım ve onu bulup app den izin vermem gerekecek heralde

Gönderildi : 13/03/2019 12:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,

Loglarda erişim sağlarken kendi ipinizi canlı izlemeye alıp nerede block yiyorsunuz bunu kontrol edebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/03/2019 15:06

(@MustafaDemiroz)
Gönderiler: 217
Reputable Member

Selamlar,

Default yazan proxy profilini editleyip http yi kapatın duzelecektir.

Gönderildi : 19/03/2019 09:48

Paylaş: