Forum

Sadece Office365 er...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sadece Office365 erişimi tanımlama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
703 Görüntüleme
(@tcoder)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ben işin içinden bir türlü çıkamadım.Bir bilgisayar var ve ben bu bilgisayarın internete girmesini engelleyip sadece mail almasına olanak tanımak istiyorum.Ancak IPV4 Policiy den HTTP ve HTTPS servislerini engeleyince maillerde gelmiyor.Şirkette Office365 kullanıyoruz.Sizden yardım bekliyorum.

Gönderildi : 03/04/2019 11:49

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar,

Firewall üzerinde  ilgili  pc  için *.office365.com için  permit izinlerini  verin altındaki  kuralda any  için  deny rule  oluşturun.

* Firewall üzerinde Office 365 e  bağlantı  sağlayan bir ip adresinin  loglarını incelerseniz  tam olarak  hangi ip ve  domainlere  erişim  sağladığını da  tespit  edebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 03/04/2019 14:20

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Gönderen: Burak Selanik

Merhaba arkadaşlar ben işin içinden bir türlü çıkamadım.Bir bilgisayar var ve ben bu bilgisayarın internete girmesini engelleyip sadece mail almasına olanak tanımak istiyorum.Ancak IPV4 Policiy den HTTP ve HTTPS servislerini engeleyince maillerde gelmiyor.Şirkette Office365 kullanıyoruz.Sizden yardım bekliyorum.

merhaba

şu şekilde bir poliy yazıp bunu en üste taşıyınız.Portlar örnektir siz kendinize göre düzenleyiniz. Destination kısmından internet servisi seçip office 365 i ekleyiniz.fortios v6.04

bu policy nin altına any servis için bir tane deny policy yazın.

selamlar

o365
Bu ileti 5 yıl önce Savas Demir tarafından düzenlendi

Gönderildi : 08/04/2019 12:19

(@tcoder)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler üstadlar. 

Gönderildi : 08/04/2019 14:58

Paylaş: