Forum

Fortinet Authentica...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fortinet Authentication Required

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,269 Görüntüleme
(@yalcinsoft)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar elimde fortinet 60c modeli cihaz var port açtığımda Authentication Required ekranı geliyor istediğim yönlendirmeye gidemiyorum nerede eksiklik yapmış olabiliriz acaba teşekkürler

Adsız
kural

Gönderildi : 01/11/2021 10:08

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

wan1 den geleni internal a all all yapmışsınız en üstteki kuraldan başlayarak çalışmaya başlar. port yönlendirmesi için en üste wan1 den lan tarafına virtual server ile port açmanız gerekir.

Gönderildi : 02/11/2021 15:53

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Gönderen: @yalcinsoft

istediğim yönlendirmeye gidemiyorum

Tam olarak nereye gitmek istiyorsunuz?

Gönderildi : 03/11/2021 09:18

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan çok teşekkür ederim sorum giderildi 🖐️ 

Gönderildi : 03/11/2021 09:57

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes internet sorunum giderildi port yölendirmede tamam, cihaz biraz eski 60c modeli şuan ssvpn yapamadım bağlantı kuramıyorum teşekkürler

Gönderildi : 03/11/2021 09:59

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Yalçın hocam browserda authentication sormasından başlayan konu hızlıca vpn kurulumuna geldi. Ben konudan uzaklaştım açıkcası, sürümün eski olması kurulum açısından sorun değil. Güvenlik açısından tavsiye etmiyoruz ayrı konu. Siz talebinizi yeni bir başlık altında detaylı bir şekilde toparlayın bakalım.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/11/2021 12:35

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes değerli vaktiniz için çok teşekkürler  ,  @aytacarslan hocamın dediği gibi yaptım o kuralları sorun düzeldi vpn olayıda sadece uzaktan erişmek için kendi iş yerimizde olan bir durum  güvenlik açığı olup olmaması çok önemli bir durum değil amaç bazen uzak masa üstüne ulaşmak gerekiyor çok

Gönderildi : 03/11/2021 12:58

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Gönderen: @yalcinsoft

@SerkanAtes değerli vaktiniz için çok teşekkürler  ,  @aytacarslan hocamın dediği gibi yaptım o kuralları sorun düzeldi vpn olayıda sadece uzaktan erişmek için kendi iş yerimizde olan bir durum  güvenlik açığı olup olmaması çok önemli bir durum değil amaç bazen uzak masa üstüne ulaşmak gerekiyor çok

aslında tamda bu yüzden güncel ürünlere ihtiyacınız var. güvenlik açıkları sayesinde sisteminize sızabilirler.

Gönderildi : 03/11/2021 15:11

Paylaş: