Forum

Fortigate 60E Anyde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fortigate 60E Anydesk Alpemix Bağlantı sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
2,419 Görüntüleme
(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba . fortigate60e kullanıyorum. Anydesk ve alpemix bağlantıları yapmak gerekiyor  anydesk internet bağlantınızı kontrol edin uyarısı alıyor bilgisayar internet olması rağmen fortiden hangi ayarları yapmak lazım yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 16/08/2021 17:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, aşağıdaki makale işinize yarayacaktır.

How to allow Anydesk traffic through FortiGate using ISDB (fortinet.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/08/2021 18:14

(@dck)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhabalar, bu tarz uygulama ve websitelere erişim için destek olabilirim. 

Gönderildi : 26/08/2021 13:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Can Bey nasıl destek olmayı planlıyorsunuz?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2021 14:56

(@dck)
Eminent Member

@hakanuzuner Merhaba,

Uzak bağlantıyla hakan bey

Gönderildi : 26/08/2021 15:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu forum kurallarına aykırı, çünkü öncelikle kvkk başta sizin ile bu foruma üye olan kişinin size açtığı sistemlerdeki veri gizliliği ve ihlali sorunları yaşanabilir. Ek olarak siz iyi niyetli ve uzman dahi olsanız mevcut ortamı ve sorunu tam bilmediğiniz için şirketin alt yapısına zarar verebilirsiniz. Yine iyi niyetle başlayıp bu işin ticaretini yapabilirsiniz. Bu gün müsait olursunuz bir kaç hafta, ay bağlanırsınız sonra işleriniz değişir ama bunu gören herkes bu sefer bizden bağlantı talep eder vb.

Özetle bu kural ne yazık ki yukarıda verdiğim bir kaç kötü örnek ve üstüne dahası nedeni ile konuldu. Ne yazık ki bizimde 2006, 2007, 2008 gibi bu işlere (forum anlamında bilişim anlamında değil) yeni başladığımızda canlı chat ile bile destek veriyorduk ancak bunun sonunun olmadığını, insanları önce kendi işlerini sonra müşterilerinin işlerini bize yaptırdığını, ek olarak hiç bir zaman memnun olunmayıp hep daha fazlasının istendiğini hatta remote çok uzun sürüyor hocam atlayıp gelsen olmaz mı bir yemek ısmarız konularına kadar geldiğini çok gördüm.

Özetle eğer bir şey biliyorsanız "bir" kişi yerine buraya adım adım yazarsanız herkes bundan yararlanır. Forum kültürünün gereği budur.

Gönderildi : 26/08/2021 15:08

(@dck)
Eminent Member

Gönderen: @hakanuzuner

Bu forum kurallarına aykırı, çünkü öncelikle kvkk başta sizin ile bu foruma üye olan kişinin size açtığı sistemlerdeki veri gizliliği ve ihlali sorunları yaşanabilir. Ek olarak siz iyi niyetli ve uzman dahi olsanız mevcut ortamı ve sorunu tam bilmediğiniz için şirketin alt yapısına zarar verebilirsiniz. Yine iyi niyetle başlayıp bu işin ticaretini yapabilirsiniz. Bu gün müsait olursunuz bir kaç hafta, ay bağlanırsınız sonra işleriniz değişir ama bunu gören herkes bu sefer bizden bağlantı talep eder vb.

Özetle bu kural ne yazık ki yukarıda verdiğim bir kaç kötü örnek ve üstüne dahası nedeni ile konuldu. Ne yazık ki bizimde 2006, 2007, 2008 gibi bu işlere (forum anlamında bilişim anlamında değil) yeni başladığımızda canlı chat ile bile destek veriyorduk ancak bunun sonunun olmadığını, insanları önce kendi işlerini sonra müşterilerinin işlerini bize yaptırdığını, ek olarak hiç bir zaman memnun olunmayıp hep daha fazlasının istendiğini hatta remote çok uzun sürüyor hocam atlayıp gelsen olmaz mı bir yemek ısmarız konularına kadar geldiğini çok gördüm.

Özetle eğer bir şey biliyorsanız "bir" kişi yerine buraya adım adım yazarsanız herkes bundan yararlanır. Forum kültürünün gereği budur.

Bu konuda sizin tecrübenize dayanarak hak veriyorum. Ben iyi niyetle boş vaktimden dolayı öyle dedim. Ama etik olmadığıın farkını vardmır. Bilgi için teşekkürler. 

Gönderildi : 26/08/2021 15:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim Can, zaten niyetinden şüphem yok, ondan bu kadar uzun yazmıştım 🙂

Anlayışın için teşekkürler.

Gönderildi : 29/08/2021 14:33

Paylaş: