Forticlient VPN Sor...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Forticlient VPN Sorunu  

  RSS
Recep Çelebi
(@rcelebi)
Üye

Merhaba. Öncelikle benim sizler gibi teknik bir bilgim yok. Google'da sorunu araştırırken bu siteyi buldum ve bilgili insanların olduğunu gördüm 🙂 Ben malum virüs nedeni ile artık evinden çalışma yapan bir teknisyenim ve bir problemim var forticlient vpn ile ilgili. Sorunu bilgi işlem bölümüde çözemedi, o yüzden kendim araştırma yoluna gittim. Forticlient VPN ile sorunsuz bir şekilde iş ağıma bağlanıyorum. İşim gereği sürekli ağdaki excel dosyalarında geziniyorum ve ortalama dakikada bir bağlantım düşüyor. Ağdaki bir bilgisayara sürekli ping atıyorum, bağlantım düştüğü zaman ping atamıyorum. Bu esnada forticlient vpn her hangi bir sorun göstermiyor veya uyarı vs. İşyerinin bağlantısı 100mbps metro ethernet. Benim bağlantım 75mbps Vdsl. Sorun ne olabilir sizce?

Alıntı
Gönderildi : 02/04/2020 23:08
Konu Etiketleri
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Merhaba hoşgeldiniz;

Öncelikle ev tarafında birkaç noktayı kontrol etmekte fayda var. Evde 75 mbit bağlantınızın olduğunu söylemişsiniz, peki bu bağlantıyı test ettiğinizde gerçekleşen verileri paylaşabilirmisiniz. Özellikle upload hızınız nedir ? Bağlı olduğunuz internet erişiminizi kaç kullanıcı ile birlikte kullanıyorsunuz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2020 08:26
Yilmaz BARCIN
(@yilmazbarcin)
Üye

Merhaba,

bu tip sorunlar genellikle PC işletim sisteminin güncel olmaması veya forti client 'in güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. https://forticlient.com/ dan ücretsiz en güncel forti client vpn i download edebilirsiniz.

yB

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2020 11:02
Mustafa Demiroz
(@MustafaDemiroz)
Üye

Yılmaz hocama katılıyorum.

Lakin bir konu daha var, sure tam olarak 5 dk olabilir mi? 5 dk da bir kesiliyor olabilir misiniz?

FortiGate SSL VPN ayarlarında idle timeout ayarının 3600 yapılmasını istermisiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2020 11:13
serkanvargel
(@serkanvargel)
Üye

Merhaba

öncelikle hoş geldiniz. Bu fortigate tarafında bilinen bir problem. Bilgi işlemci arkadaşlardan Fortigate güncellemelerini önerin. Muhtemelen 6.0.8 öncesi bir Firmware kullanılıyor. 6.0.8 ve üstüne çıktığınızda sorun düzelecektir.

 

selamlar

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/04/2020 18:28
Recep Çelebi
(@rcelebi)
Üye

Tekrardan hoşbulduk 🙂

Uzun süredir bakamadım konuya, kusura bakmayın. Sorunum hala devam ediyor. Ev bağlantım kısmında problem yok. İşyeri ile bağlantım koptuğunda diğer sitelere ping kesintisiz olarak atılabiliyor. Tavsiyeleriniz üzerine Windows güncelleştirmelerinin hepsini yaptım. Forti'nin de danışmanı aracılığı ile 2 kez update etmişler. Bilgisayarda ki client programıda güncel son versiyon. Ve 5dk'da kesilmiyor. Süre olarak random. Sanırım bu sorunun çok ince bir gözden kaçırdığımız birşey var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2020 16:15
serkanvargel
(@serkanvargel)
Üye

Selam;

fortigate versiyonu tam olarak yazabilir misiniz?

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2020 09:01
Paylaş: