Forum

Forti VPN'i paylaşa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Forti VPN'i paylaşabilir miyim?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,306 Görüntüleme
(@vayvan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şirket ağına bağlı olmayan bir lokasyonda bir bilgisayarı domaine almaya çalışıyorum fakat haberleşmiyor. Forti VPN ile kullanıcı tanımlama yaptım fakat oturum açarkende şirket ağına bağlanmak istiyor. Aklıma Forti VPN'i başka bir cihazdan hotspot olarak paylaşmak geldi ama denediğim yöntemler işe yaramadı. Forti VPN'i hotspot olarak paylaşabilir miyim?

Gönderildi : 19/04/2023 11:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Hotspot ile olmaz bu konuda ki çözüm yöntemleri forti özelinde olmamak üzere forum da mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/04/2023 16:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Forti de bunu yapabilirsiniz. Bazı müşterilerimizde örneğin 200 e yakın çalışanı ve bunların tamamı Tüm Türkiye de ülke dışında çalışıyorlar. AD ortamına bağlanmak için önce VPN auto connect yapıyor sonra login oluyorlar. Ancak Forti Client' ın bu özelliği için EMS lisansı almanız lazım. Yani EMS lisansı alırsanız bunu VPN client ile yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/04/2023 22:42

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

ssl vpn değilde ipsec vpn kuralı yazarsan sorunun çözülmüş olur. Modem den fortigate ye ipsec vpn de kullanıyorum çalışıyor. windows connect den ipsec vpn denemedim. windows vpn de ipsec vpn seçeneği var eğer kullanıcı mobil ise veya statik ip almak istemez iseniz windows ipsecvpn deneyin

Gönderildi : 21/04/2023 16:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bahsettiği olayı lisans olmadan yapamaz Nazmi. Biz denedik, oto connect için mutlaka lisans gerekiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2023 12:18

(@mustafacanpolat)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Gönderen: @vayvan

Şirket ağına bağlı olmayan bir lokasyonda bir bilgisayarı domaine almaya çalışıyorum fakat haberleşmiyor. Forti VPN ile kullanıcı tanımlama yaptım fakat oturum açarkende şirket ağına bağlanmak istiyor. Aklıma Forti VPN'i başka bir cihazdan hotspot olarak paylaşmak geldi ama denediğim yöntemler işe yaramadı. Forti VPN'i hotspot olarak paylaşabilir miyim?

Merhaba benzer sorunu yurtdışına giden ve mobil internet ile internete bağlanan bi laptopda yaşadım. Cihaz domainde olduğu için DC sunucya erişemediğinden user logon olamadığı geribildirimi ile dönüş yaptı.

Çözüm olarak forticlient ile connect olduktan sonra ip4 kısmına sadece dns1 kısmına dc sunucunun adresini yazmak oldu.

Bu sayede forticlient ile connect olduktan sonra domain ortamındaymış gibi file server ve dc server haberleşmesi yapıyor.

Gönderildi : 25/04/2023 10:55

(@vayvan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

@mustafacanpolat hocam forti ile connect oldum derken, siz bilgisayarınızda forti açıp öyle mi bağlandınız yoksa hedef bilgisayarda mı forti açtınız? Çünkü hedef PC'de forti açınca sorun olmuyor.

Gönderildi : 25/04/2023 10:58

Paylaş: