Forum

Fortinet 60B IPSEC ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 60B IPSEC VPN Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
945 Görüntüleme
(@bilgefevzi)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar .

İş yerin Fortinet 60B fw .ürünü kullanıyoruz.Modem bridge Mod olarak yapılandırdık.forti üzerinde ayarlamalar yapıldı.localdeki kullanıcılar internete çıkıyorlar . Subeler arasında VPN bağlantısı yaptık.bağlantılar oldu.bilgi gönderimi yapılıyor.ama kısa aralıklarla fortiden bakıyorum .IPSEC VPN monitör bölümünde var olan VPN bağlantılarım Bring Up olarak görünüyor.bağlantı kesiliyor.elle tekrardan Bring Down olarak ayarlıyorum.subenin modemini kapatıp açıyoruz bağlantı sağlanmış oluyor.bu sorunu nasıl çözebiliriz.bu konuda önerileriniz nelerdir.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/01/2009 17:51

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

merhabalar

yapmış olduğunuz ayarlamaları aşağıdaki linkteki ayarlamalara bakarak kontrol edebilirmisiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2008/03/24/fortigate-firewall-_3101_psec-vpn-ba-lant-s-fortigate-firewall-_3101_psec-vpn-connections.aspx  

kolay gelsin

Gönderildi : 23/01/2009 13:30

(@bilgefevzi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

makaleyi inceledim.merkezde forti 60 B ürünü var.subelerde airtes modemler var.vpn bağlantısı yapılandırmasını bu şekilde kullanıyoruz.gün içinde vpn bölümünde monitör alanında baktığımda Bring up duruma gelmiş.manuel olarak Bring Down olarak ayarlıyorum .sube modemi kapatıp açtığında bağlantı sağlanıyor.sürekli Bring down olması gerekmezmi.ayarları yaptım.tekrar kontrol ettim.ama yinede acaba bir yerde yanlışmı yapıyorum yada eksik bir ayarmı var bir yerde onu anlayamadım.

başka çözüm önerileriniz varmı acaba ?

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/01/2009 17:52

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

merhabalar ipsecvpn icin merkez de fortigate subelerde vpn baglantısı ıcın hangi marka modemlerle vpn baglantısını gerceklestiriyorsunuz

selamlar

Gönderildi : 24/01/2009 13:42

(@bilgefevzi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

merkezde fortigate subelerde Airties Modemlerle vpn bağlantısı gerçekleştiriyoruz.

Gönderildi : 25/01/2009 16:17

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

merhabalar

airties modemlerden bırını factorydefault yapıp tekrar baglantıyı gerceklertirseniz sıkıntı duzelebilir bazen modemlerde boyle sıkıntı yasanılıyor  

kolay gelsin

Gönderildi : 26/01/2009 19:22

Paylaş: