Forum

yeni fortinet kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yeni fortinet kurulumu

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@HakanYesilbayrak)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar yeni bir fortinet aldık ve benim pek bir bilgim yok kurulum ıp lendirme ve kısıtlama hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinir kolay gelsin.fartigate 200a modeli

Gönderildi : 30/12/2008 23:11

(@ayazzz)
Gönderiler: 21
Eminent Member

iyi akşamlar sistemle ilgili  bira daha bilgi verseydiniz daha iyi yardımcı olurdum.

ilk önce modeminizi bridge moda alıyosunuz.daha sonra explorer penceresinden ip konfigirasyonu nasılsa fortigate üzerinden modeme hangi ip ile bağlanıyotsanız o şekilde bağlantı yapıyosunuz.konsola ulaştığınızda içeriğe giriyosunuz.daha sonra system kısmından networke geliyosunuz burada servis sağlayıcınızı ve ip ayarlarını yapılandırıyosunuz.eğer sistemde dhcp server yoksa buaradan static ip tanımlıyosunuz.daha sonra frewall böümünden

profil tanımlayacaksınız.profilde ise antivirüs kısmı web filter vb..tanımlarını yapacaksınız.daha sonra adress kısmınndan ip leri tanımlayarak oluştuduğunuz policyleri uygulayacaksınız.

Gönderildi : 30/12/2008 23:27

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

arkadaşlar yeni bir fortinet aldık ve benim pek bir bilgim yok kurulum ıp lendirme ve kısıtlama hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinir kolay gelsin.fartigate 200a modeli

Lütfen sormadan önce forumda aratınız
http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortinet-fortigate-temel-kurulum-versiyon-3-mr6.aspx
kurulum uzun bir olay makaleden çözmeye çalışınız şayet çözemezseniz almış olduğunuz 200A modelini bir uzmana kurdurtunuz.
200A artık satılmayan bir ürün - ürün sıfırmı ? Kontrol ediniz
End of Life olucak bir ürün ve yakında garanti kapsamı dışında kalabilir
selamlar

Gönderildi : 31/12/2008 12:26

(@cagdascapar)
Gönderiler: 5
Active Member

merhaba arkadaşlar bende de fortigate 200a var sorunum elimde 2 tane acces point var  onlara internet veremiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar ...

Gönderildi : 20/10/2013 22:15

(@OmerSAHIN)
Gönderiler: 6
Active Member

access pointlerin Forti AP mi yoksa standart zyxel airties gibi birşey mi? bunu belirtirsen yardımcı olmaya çalışabilirim.

merhaba arkadaşlar bende de fortigate 200a var sorunum elimde 2 tane acces point var  onlara internet veremiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar ...

Gönderildi : 22/10/2013 17:44

Paylaş: