Forum

Firewall Policy

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall Policy

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortinet 60B cihazında içerideki bir kullanıcı Wan2 den çıksın diye Firewall Policyden Source İnt: İnternal,Source Address:oluşturduğum grubu seçtim,Destination kısmından Wan2 seçtim ama gene Wan1 den çıkıyor bu kullanıcı,acaba biyerlerde eksik bişey mi yaptım,yardımcı olursanız sevinirim,

Gönderildi : 26/11/2008 19:45

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sadece bu policy değil yaptığım hiçbir policy kabul etmiyor acaba routinglerde mi bir işlem yapmam gerekiyor,bu arada wan1 de daha önce ADSL vardı şimdide wan2 ye G.SHDSL taktım sorun bu son taktığım Gshdslde,hattı Network kısmından görebiliyorum IP de almış,teşekkürler

Gönderildi : 27/11/2008 02:09

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

1 modemler bridge ise
aşağıdaki yapıya göre sadece distance 5 yapmanız yeterli

eğer modem bridge değilse yapılması gereken öncelikle ping server kısmına 195.175.39.39 gibi bir ip girip enabled etmeniz gerekmektedir.
daha sonra bridge olmayan modem için router kısmından statick bir kayıt giriceksiniz wan kısmını seç ve sadece modem ip adresini yaz.
modemler bridge ise policy route ve policy yazmanız gerekmekte
örnek policy route burda bir ipmiz wan2 den çıkarken diğer ipleri wan1 den çıkarıyoruz.Cihazınızın backup dosyasını wordpad ile açarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.
config router policy
    edit 3
        set input-device "internal1"
        set src 10.1.0.12 255.255.255.255
        set output-device "wan2"
    next
    edit 1
        set input-device "internal1"
        set output-device "wan1"
    next
end

bu örnekteki gibi tablonuzu ayarlayınız internaldan wan1 ve wan2 ye policy yapın
cihazı reboot edin kapatıp açın
bizde bu şekilde çalışır

Gönderildi : 27/11/2008 12:16

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Savaş Bey,yeni taktığım Gshdsl interface de Retrieve default Gateway ve Owerride internal DNS seçeneklerini seçmemişim onları seçtim şimdi düzeldi istediğim oldu,çok teşekkür ederim size.

Gönderildi : 27/11/2008 12:55

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

rica ederiz
bilgilendirme için teşekkürler

Gönderildi : 27/11/2008 13:04

Paylaş: