Forum

Fortigate client &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate client çıkış ip adreslerini spesifik vermek.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,980 Görüntüleme
(@berkcekisbas)
Gönderiler: 46
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadşalar fortigate 80c firewall ım var. 20/20 metro ethernnet hattı bağlı. 

xxx.xxx.xxx.42 ip adresi ile cihaza bağlı client ler internete çıkıyor. Fakat bu bacakta 43,44,45,46 olarak farklı ip ler de var.  Wan ayarlarından ip yi 43 yaptığımda tüm clientler 43 ip ile internete çıkıyor ama ben alt taraftan 1 makinenin 42 ile bir makinenin 43 ile bir makinenin 44 ip ile internete çıkmasını istiyorum. Cihazı bu şekilde nasıl konfigure edebilirim. Virtual ip ile dışarıdan gelen istekleri yönlendirebiliyorum fakat iç makineleirn de istediğim ip ile dışarı çıkması gerekli. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/09/2017 20:21

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

http://help.fortinet.com/fos50hlp/54/Content/FortiOS/fortigate-firewall-52/Firewall%20Objects/Configuring%20IP%20pools.htm   makalede ip pool  kullanımı  detaylı olarak  anlatılmış  size uygun olan  senaryoyu uygulayabilirsiniz.

Merhaba arkadşalar fortigate 80c firewall ım var. 20/20 metro ethernnet hattı bağlı. 

xxx.xxx.xxx.42 ip adresi ile cihaza bağlı client ler internete çıkıyor. Fakat bu bacakta 43,44,45,46 olarak farklı ip ler de var.  Wan ayarlarından ip yi 43 yaptığımda tüm clientler 43 ip ile internete çıkıyor ama ben alt taraftan 1 makinenin 42 ile bir makinenin 43 ile bir makinenin 44 ip ile internete çıkmasını istiyorum. Cihazı bu şekilde nasıl konfigure edebilirim. Virtual ip ile dışarıdan gelen istekleri yönlendirebiliyorum fakat iç makineleirn de istediğim ip ile dışarı çıkması gerekli. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 17/09/2017 04:51

Paylaş: