Forum

Fotigate Web filter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fotigate Web filter Hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
596 Görüntüleme
(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

fortigate 90d v5.4.5  kullanıyorum. web filter bölümünde departman bazında yani ip bazlı bir filter gruop oluşturmak istiyorum. yani grup bazında girecekleri siteleri block yapmak istiyorum. bir grup sadece belirlenen sitelere girecek, diğer grup adult sitelere girmeyecek diger bütün siteler açık olacak bunu nasıl yaparım.

Gönderildi : 12/07/2017 22:43

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar,

1. Policy Object - Adress bölümünden IP leri group olarak tanımlayın.
  2. Seurity Profiles - Web Flter ve Application Filter 'dan her grup için Policylerinizi oluşturun.
  3. Policy Object - IPv4 Plociy bölümünden yeni kural oluşturup Source alanından birinci adımda oluşturduğunuz IP grubunu, Secutory profiles bölümünden ise o grub için ikinci adımda oluşturduğunuz şablonları seçiniz

Gönderildi : 13/07/2017 01:50

(@DoganYetiskin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Web Flter ve Application Filter bölümünde grupları nasıl atacagım grup tanımla diye bir bölüm göremedim v5.4'de.

her derpartmana ayrı bi web filter uygulamak istiyorum 

Gönderildi : 13/07/2017 02:59

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Ersin hocanın verdiği cevap, sorunuzun tam karşılığı oluyor.

ek sorunuz yeni profil nasıl oluşturulur ise, webfilter ekranında defaul sekmesinin yanında + işaretine basmanız yeterli.

oluşturduğunuz profili ipv4 policy altında, yeni bir kural oluşturarak, kullanabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2017 03:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Özellikler kısmında Multiple web/sec policy  özelliğini  açmak gerekiyor v5 sonrasında.

Gönderildi : 14/07/2017 17:42

(@DoganYetiskin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Özellikler kısmında Multiple web/sec policy  özelliğini  açmak gerekiyor v5 sonrasında.

Teşekkür ederim Cenk yıldız oldu. ama bir şey daha soracağım silerken nasıl sileceğiz ? Ayrıca içine girip özellik değiştireceğim ama giremiyorum ?

Gönderildi : 15/07/2017 18:48

(@DoganYetiskin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Ersin hocanın verdiği cevap, sorunuzun tam karşılığı oluyor.

ek sorunuz yeni profil nasıl oluşturulur ise, webfilter ekranında defaul sekmesinin yanında + işaretine basmanız yeterli.

oluşturduğunuz profili ipv4 policy altında, yeni bir kural oluşturarak, kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim ilginiz için.

Gönderildi : 15/07/2017 18:50

Paylaş: