Forum

Fortigate 60 D vpn ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60 D vpn deki bilgisayarları farklı lokasyondan çıkarma hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,985 Görüntüleme
(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2 lokasyonda fortigate 60 d ile vpn oluşuturuldu A lokasyonundaki bilgisayarı B lokasyonu üzerinden internete çıkarmak istiyorum bu işlemi policy routes ile çözebileceğim yazılar mevcut fakat herhangi bir sonuca varamadım konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşımız varmıdır?

Gönderildi : 07/06/2017 20:53

(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member

Merhaba ;

Sadece bir tane bilgisayarı mı internete b lokasyonu üzerinden çıkaracaksınız. Aşağıdaki şekilde policy route yazılması gerekli olabilir fakat deneme şansım olmadı.

bir de bu link işinize yarayabilir. 

http://cookbook.fortinet.com/remote-browsing-using-site-to-site-ipsec-vpn/

If incoming traffic matches:

LAN (port1)

A daki pc IP adresi

0.0.0.0/24 herhangi bir yere giderken 

Then:

SSL-VPN tunnel interface (ssl.root)

B deki fw IP adresi 

Gönderildi : 08/06/2017 02:19

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

Alper bey VPN Wizard kullanarak 2 bölge arasında vpn oluşturabilirsiniz ardından sırasıyla aşağıdaki değişiklikleri yaparak istediğiniz ip istediğniz lokasyondan çıkarmak mümkün.

VPN Wizard ile vpn kurulduktan sonra:

1. Policy içerisindeki src ve dst adres bilgileri "ALL" olarak değişrilmeli  (localdan şube , şubeden local)

2. vpn içerisine girip phase2 ayarlarında sadece local address ve remote local address kısmını "subnet" secip ip bilgilerini "0.0.0.0/0.0.0.0" olarak değiştirin.

3 cihazlar içerisinde policy route yazılıysa merkezden şubeye  dst network bilgisi girilerek policy route yazıp  üste almalısınız (bu 2 networkün görüşmesi için)

4. internete çıkarmak istediğiniz ip için src bilgisini yazpı dst ip kısmını 0.0.0.0/0.0.0.0 bırakarak dst interface VPN interface seçmelisiniz.

5 internet çıkışı verilecek firewall üzerinde vpn to wan nat enable şeklinde kural yazmalısınız

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/06/2017 15:02

(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Verilen bilgiler için teşekkür ederim. Şuan için bu işlemi askıya aldım iyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/07/2017 16:14

Paylaş: