Forum

Fortilogger Üc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortilogger Ücretsiz

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,434 Görüntüleme
(@BilalSoyalp)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Belki arkadaşların işine yarayabilir. Fortigate cihazları için ücretsiz log yazılımı hizmete girmiştir. Fortigate cihazların Türkiye Distribütörü RZK tarafından geliştirilmiş ve oldukça başarılı bir yazılım. Test edebilirsiniz.

www.fortilogger.com

Gönderildi : 05/04/2017 14:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2017 16:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçenlerde mail geldi biraz inceledim. Program tam olarak evrimini tamamlamamış. Bazı noktalarda firma bunu garanti ederim demiyor. Sanırım kullanılıp tam olarak geliştiğinde paralı olarak hayatımıza girecek. Zaten desteklediği model sayısı şu an kısıtlı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2017 02:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet bende bir baktım sanırım 5651 için de resmi bir onayı yok, ama yinede bütçesi olmayanlar için güzel bir ürün.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2017 13:49

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Hocam merhaba , fortianaylzer ile md5 olarak logları imzalamak yeterlimi yoksa başka bir işlem daha yapmalımıyız

Gönderildi : 06/04/2017 17:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Logları ftp üzerine çıkıp log imzalayıcı ile imzalamak yeterli olarak biliyorum.

Tabi dhcp loglarını atlamamak lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2017 17:21

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

fortigate in imzaladığı yeterli değil mi hocam ?

Gönderildi : 06/04/2017 17:39

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Türkiye (5651 yasası) için yeterli değil .

Ayrıca ürürünün sitesinde sadece rzk tarafından satılan ve lisanslanan bazı modeler için ücretsiz oldğu yazıyor.

Gönderildi : 06/04/2017 19:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

En güzeli Forti Analyzer 🙂 para var ise tabiki

Gönderildi : 06/04/2017 20:41

(@fatihunal)
Gönderiler: 47
Eminent Member

Arkadaşlar Merhaba,

Fortilogger yeni sürümü ile ücretsiz olarak kullanabileceğiniz KAMUSM Entegrasyonu yapılmıştır.

Log, Raporlama ve 5651 Çözümü için uygun ve kaliteli bir çözümdür.

Yayınlanan yeni sürüm ile birlikte Lisanslama modelinde de değişiklik olmuştur.

Ayrıntılı bilgi için www.fortilogger.com adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 18/11/2017 18:03

Paylaş: