Forum

Fortigate 100D Kabl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 100D Kablosuz Bağlantı Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
708 Görüntüleme
(@YusufOzay)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bulunduğum firmada Cisco 1900 Serisi router kullanılmakta. Aynı anda en fazla 300 cihaz bağlantı sağlıyor. Bu da yalnızca mesai saati sonrasında. Önceliğimiz mesai saatinde internetin iyi olması. Buna bağlı olarak da kısıtlama ve engellemeler için Fortigate 100D firewall aldık. Ayarları yapıldı. Fakat kurulumdan 2 gün sonra kablosuz bağlantı sorunları yaşamaya başladık. Kullandığımız Switch Hp 1810 ilk kullanılan Ap marka modeli D-Link Dap-1360 şu an kullanılanlar Tp-link  WA801ND ve WA901ND. Kablosuz bağlantı sağlanılamadı süreçte kabolu olarak internet mevcut. Bu durumda kablosuz cihazlara ping atıldığında cevap alınamıyor arayüzüne bağlanılamıyor. Switch Resetleme işlemi yapılmaz ise 30 Dakika ile 2 saat arasında bir sürede bağlantı kendiliğinden geliyor yada Switch resetlenmeden bağlantı sağlanamıyor. Switch problem çıkarıyor olma ihtimaline karşı D-link marka 48 port switch kullanmaya başladım. Fakat devam ediyor. Araştırmalar yaptım fakat böyle bi soruna rastlayamadım. ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/03/2017 21:41

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yaşadığınız sorunun birçok sebebi olabilir.

kablosuz network tarafında kullanıcı sayınız yüksek ise, tp-link kullanmanızı tavsiye etmem.

her daim sorun olacaktır.

kontrol noktasında, ap'ler veya farklı network cihazları üzerinde dhcp açık olabilir.

ayrıca omurga veya kenar sw'ler üzerinde loop sorunu olabilir, incelemenize fayda var.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2017 00:42

(@YusufOzay)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunun Fortigate ile alakalı olmadığını öğrendim şu an. Daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım Tp-Link de ama haklısınız.  DHCP ler kapalı. Kontrol etmeye devam ediyorum. İlginiz ve cavabınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/03/2017 15:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

rica ederim, kolay gelsin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2017 23:45

Paylaş: