Forum

FortiAnalyzer-100C ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiAnalyzer-100C Haberleşme sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
771 Görüntüleme
(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar fırmamizda  FortiAnalyzer-100C(5.2.9) var üzerinde 240 gb sdd var fw olarakda fortigate 100-d var 100-d de 5.4.2 versiyon var bügüne kadar loglarda sıkıntı çıkmadı ama dün 100-d Unable to retrieve FortiAnalyzer/FortiManager status. bu hatayi aldım analyzer söktüm sıfırladım versiyon düşürdüm ama bir türlü haberleşmedi hdd görüyor 240 gb olarak geliyor versiyon düşürdüm gene ayni   acaba sorun nerde olabilir ışıklar yeşil yaniyor power ve status 2 side yeşil durumda

Gönderildi : 12/01/2017 12:09

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

öncelikle network katmanından emin olmak için FortiAnalyzer'ı Firewall'ın boş bir portuna doğrudan saplayarak bağlanısını yapmanızı önereceğim. Bu bağlantı yapacağınzı port Firewall'ın hardware/software switch i üzeridneki portlarından bir tanesi olabilir.

Firewall'a SSH ile bağlanarak FortiAnalyzer'ın ip adresini "execute ping ipadresi" şeklinde denemenizi ve erişim sağlayabildiğinizi teyit etmenizi öneririm.

Fiziksel erişimi sağladıktan sonra işiniz daha kolay , firewall üzerinde Log Settings altında "Encrypt Log Transmission"i kapatarak deneyebilirsiniz. Firewall tarafında 5.4 OS kullanıyorsunuz, diğer tarafta ise 5.2 OS bundan kaynaklı bir sorunda olabilir. Encryption'ı kapattıktan sonra test ederek sonucu paylaşmanızı rica edeceğim.

kolay gelsin,

yB

Gönderildi : 13/01/2017 02:25

(@kaanselek)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Yılmaz hocam gayet güzel bir çözüm yöntemi sunmuş. Var mıdır bir sonuç İrfan bey?

Gönderildi : 04/08/2017 17:49

Paylaş: