Forum

Fortigate 200B SSL ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 200B SSL VPN Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
529 Görüntüleme
(@OkanDegirmen)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Firmamızda Fotigate 200B kullanıyoruz. Farklı illerdeki kullanıcılarımız ERP programımızı SSL VPN bağlantısı ile kullanıyor. Ancak son 1 haftadır bazı bilgisayarlarda bağlantıda sorun yaşıyoruz. Forticlient SSL VPN programı ile bağlantıyı kuruyoruz ancak programı açtığımızda bağlantı keesiliyor. VPN programında bağlantı kesilmemiş gözüküyor ancak ping atamıyoruz. Bir bilgisayara format atıp Windows 10 yükleyip tüm updatleri yaptım. Windows Defender ve Güvenlik duvarını devre dışı bırakıp denedim ancak sorun düzlmedi. Farklı VPN kullanıcısı ile ve VPN Client ların farklı versiyonları ile denedim ancak sorun yine düzelmedi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. 

Gönderildi : 27/12/2016 21:20

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

bu sorun kullanıcılarınızın büyük bir bölümünde mevcut ise, forti loglarını oturup incelemeniz gerekir.

ancak sorun sadece w10 kullanıcılarında ise, farklı os ile test etmenizi tavsiye ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2016 12:23

Paylaş: