Forum

Fortinet VPN Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet VPN Sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
11.8 K Görüntüleme
(@SuleymanACIKGOZ)
Gönderiler: 22
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Vpn kullanıcıları fabrika dışında, evden ya da başka bir yerden sisteme bağlanmak istediklerinde FortiClient SSLVPN programı %98'de takılıyor bir süre sonra disconnect veriyor ve kullanıcılar giriş yapamıyor.

100D kullanıyoruz ve lisansımız mevcut. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 13/12/2016 12:17

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Merhabalar.

Vpn kullanıcıları fabrika dışında, evden ya da başka bir yerden sisteme bağlanmak istediklerinde FortiClient SSLVPN programı %98'de takılıyor bir süre sonra disconnect veriyor ve kullanıcılar giriş yapamıyor.

100D kullanıyoruz ve lisansımız mevcut. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Saygılarımla.

Merhaba Süleyman Bey İnternet Bağlantısınızdan Kaynaklanan bir sorun olabilirmi Daha Önce Benimde Başıma Geldi 1 2 denemeden sonra Bağlanabiliyordum ayrıca bundan önce verdiğim ip aralıklarına dikkat ettim 

Gönderildi : 13/12/2016 13:01

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sorun yaşadığınız hostlardan birinde vpn agent'ı kaldırıp, sistemi yeniden başlatın.

devamında run administrator ile tekrar yükleyerek deneyin.

sorun çözülmez ise, forti log çıktılarını incelemenizde fayda var.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2016 13:18

(@iskenderavci)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba, aynı dertten müzdaribim büyük ihtimal internet hızıyla alakalı olduğunu düşünüyorum şuan şehir dışında olduğum için beklemede kaldı o problemim eğer çözüme ulaşırsanız yazmayı unutmayın 🙂

Saygılar.

Gönderildi : 14/12/2016 16:42

(@SuleymanACIKGOZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. 

Sorunu çözdüm. Windows'un tüm güncellemelerini yaptıktan sonra ilk denememde başarılı sonuç aldım.

Tüm Windows güncellemeleri eksiksiz yapmanızı tavsiye ederim.

Daha önce denediğim yöntemleri sırayla yazıyorum;

• Güvenlik duvarını devre dışı bıraktım,
  • Antivirüs Programını kaldırdım,
  • Vpn programını defalarca kaldırıp geri yükledim ve hiçbiri soruna çözüm olmadı.

Saygılarımla.

Gönderildi : 19/12/2016 22:45

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Süleyman bey,

geri bildirim için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2016 16:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu sorun Windows 8 ve 10 ile ortaya çıktı. Programı kaldırıp run as ile kurduğumuzda sorun ortadan kalkıyordu ancak en son agent ile bu sorun ortadan kalktı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/12/2016 22:13

(@SuleymanACIKGOZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

FortiClient Yeni versiyonda da deneme yapmıştım. Güvenlik güncellemeleri eksik olduğunda programa giriş yapmıyor hatta 2 farklı cihazda deneme yaptım. Güncellemeleri tam olan cihazda bağlantı sorunu olmadı.

Gönderildi : 22/12/2016 11:20

Paylaş: