Forum

Fortigate 90D Sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 90D Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,306 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortigate 90D bir cihaz var. Gün içerisinde bir kaç policy güncelledim vs daha sonra kilitlendi. Restart ettim ancak cihaz açılmadı. CLI ekranında aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.

Booting OS...
Failed to mount filesystem...
Open boot device failed.
Boot failed. Please check boot device or OS image ...

System halted.
Please power off or press any key to reboot.

Anladığım kadarı ile sistem uçmuş. Firmware indirip TFTP ile yükleyeyim dedim ancak bu seferde ürününüz kayıtlı değil mesajı ile karşı karşıya kaldım. Şu anda bu cihazı bekleyen çok sayıda bilgisayar var ve şirkette işlem yapılamıyor. Bu konu ile ilgili firmware gönderebilecek olan arkadaşlar var ise çok sevinirim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 29/09/2016 23:25

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

firmware update ile çözüm ürettiğini iletenler mevcut, belirttiğiniz gibi.

lisansınız mevcut ise, global tarafa case açabilirsiniz.

eğer public gw acil lazım ise, yapınızın karmaşıklığını bilmesemde, open source bir firewall konumlandırıp, zaman kazanabilirsiniz.

hangisinde tecrübeniz var ise, pfsense, opnsense, endian vb.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2016 00:18

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Turan hocam cevap için teşekkürler, farklı bir firewall ile geçici olarak sistemi ayağa kaldırdım ancak bu cihazı aktif hale getirip tekrar yerrine takmam gerekiyor. case açamıyorum seri numarası ile register olamadım çünkü. Yeni lisans almayacaklarına neredeyse emin olduğum için farklı bir çözüm arayışı içindeyim. Sizden ricam Image bulabileceğim bir alan biliyor iseniz yardımcı olmanız olacaktır. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/09/2016 21:00

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Turan hocam cevap için teşekkürler, farklı bir firewall ile geçici olarak sistemi ayağa kaldırdım ancak bu cihazı aktif hale getirip tekrar yerrine takmam gerekiyor. case açamıyorum seri numarası ile register olamadım çünkü. Yeni lisans almayacaklarına neredeyse emin olduğum için farklı bir çözüm arayışı içindeyim. Sizden ricam Image bulabileceğim bir alan biliyor iseniz yardımcı olmanız olacaktır. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Aynı Sorun Başıma Geldi Ama Bizdeki 80C birde eski versiyon döndüm ilk 4 versiyon Hyper terminal ile Firmware  Yükledım  Düzelti Daha sonrada Haftada bir Yedek alırım Fortigateden Zaten fazla bir değişiklik yapmıyorum üzerinde Yükledim ve düzeldi. lisansları 2 dk içinde active oldu en son olarakda v5 versiyon arayüzden yükledim 

Gönderildi : 30/09/2016 23:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

aynı modele sahip olan birinden veya forti partnerlerinden firmware rica edebilirsiniz.

lisans süresi biten fortinet ürünleri, ngumt/utm özelliğini kaybederek, standart firewall tarafına dönüyor.

lisanslama yapılmayacak ise, yerine open source firewall çözümlerinden biri konumlandırabilir.

veya farklı ticari firmalardan daha uygun fiyatlı çözümleri inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/10/2016 04:09

Paylaş: