Forum

Fortigate Site Enge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate Site Engelleme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,510 Görüntüleme
(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkadaşlar 

Firmamizda Fortigate 80c Bulunmakta Şöyle bir sorunum var Bazi siteleri Kaçırıyor web filter yani Bunun sebebi cihazin conserve mode. düşmesi web filterler cihazi reboot ettiğim zaman çalışıyor ama çok sayıda session geldiğinde tekrar conserve moda düşüyor facebook youtube gibi sitelerde sorun yok ama izlesene liveleak gibi sitelere girebiliyorlar rahatlıkla şuanda yeni bir cihazda çok pahalı geldiği için bunun başka bir yöntemle çözebilirmiyim acaba fikri olan varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

Gönderildi : 15/06/2016 12:07

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

fortigate kapasitesinin üzerinde kullanıldığında, bu sürecin desteğini vermediğinden,

- yeni model alınabilir, ki bütçe sorununuz olduğunu iletmişsiniz.

- kaynak kullanımı yüksek olabilecek seçenekleri azaltarak, verimi arttırabilir. / ips, av vb..

aktif band genişliği ve kullanıcı sayınız nedir ?

fiyat açısından hala aynı mı bilmiyorum ama alternatif markalarda daha düşük fiyatlar alınabilir, araştırmanızda fayda var.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/06/2016 12:59

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

fortigate kapasitesinin üzerinde kullanıldığında, bu sürecin desteğini vermediğinden,

- yeni model alınabilir, ki bütçe sorununuz olduğunu iletmişsiniz.

- kaynak kullanımı yüksek olabilecek seçenekleri azaltarak, verimi arttırabilir. / ips, av vb..

aktif band genişliği ve kullanıcı sayınız nedir ?

fiyat açısından hala aynı mı bilmiyorum ama alternatif markalarda daha düşük fiyatlar alınabilir, araştırmanızda fayda var.

merhaba turan bey 

120  kullanıcı var bunların hepsinde loglar all session tutuyorum Security Events tutsam bir fark edermi birde sizce kaynak kullanımını yüksek tutan etkenler nelerdir onları kapatmayı deneyebilirim

Gönderildi : 15/06/2016 13:25

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

tekrar merhaba,

cli tarafında, # diagnose sys top summary ile forti üzerinde kaynak tüketimi takip edilebilir.

ips ve av tarafını kapatarak, kaynak kullanımını düşerebilirsiniz, ancak security tarafında bu durum taviz vermeniz anlamına gelir.

120 kullanıcılık bir networkte, bu riski almanızı tavsiye etmem, karar size kalmış.

bir önceki post'ta belirttiğim gibi, aynı özellikleri karşılayıp, daha uygun bedelli çözümler arayabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/06/2016 14:11

Paylaş: