Forum

90D Active director...

Bildirimler
Hepsini Temizle

90D Active directory bilgisayar adı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@ZekiDemirtas)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

90D ile active directory entegrasyonunu sağladım ve şuan sorunsuz kullanmaktayım.

Fortigate tarafında forward log kısmına baktığımda herşey normal ama device olarak Bilgisayar adını değil bilgisayar tanımında yazan ismi alıyor.

Bunun çözümü tek tek bilgisayarları dolaşarak bilgisayar adı ve bilgisayar tanımını aynı duruma getirmek mi ? yoksa uzaktan gpo ile falan bilgisayar tanımı ve bilgisayar adı aynı olacak şekilde ayarlanabilir mi?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/03/2016 15:54

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

AD entegrasyonu yaptığınızda log'ta username ve ip şeklinde görürsünüz örneğin ADMINISTRATOR (10.34.12.10) şeklinde.

Computer tanımı şeklinde bir değer bulunmuyor.

iyi çalışmalar,

yB

Gönderildi : 24/03/2016 22:25

(@ZekiDemirtas)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

AD entegrasyonu yaptığınızda log'ta username ve ip şeklinde görürsünüz örneğin ADMINISTRATOR (10.34.12.10) şeklinde.

Computer tanımı şeklinde bir değer bulunmuyor.

iyi çalışmalar,

yB

Yılmaz hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim Fortigate Log&Report altında forward traffic tıkladığımda sekmelerde User ayrı bir sütun Device ise ayrı bir sütun altında gösterilmekte.İşte Bu Device sekmesi altındaki bilgiler "Bilgisayar-Sağ tıkla-Özellikler-Ayarları Değiştir-Bilgisayar Adı sekmesi altında bulunan Bilgisayar Tanımı kısmında yazan bilgisayar tanımlarını getiriyor.

Örneğin benim vediğim bilgisayar adı aynı zamanda Active Directory de oluşturduğum bilgisayar adı = Elma

Ama bilgisayar tanımı kısmında yazan = Armut işte o bahsettiğim Device kısmında Armut yazıyor ama ben oluşturduğum bilgisayar adının yani Elma yazmasını istiyorum.Bu mümkün mü değil mi?

Yoksa Computer tanımı şeklinde bir değer bulunmadığını bende biliyorum.

Teşekkürler...

Gönderildi : 25/03/2016 12:10

Paylaş: