Forum

Fortigate lisans ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate lisans yenileme hakkında

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
5,275 Görüntüleme
(@MertOZCAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde kullandığımız Fortigate'in lisans süresi yakında doluyor, giriş ekranında aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Yakın zamanda başka bir markayı tercih edeceğim için yenileme yapmak istemiyorum.

Yenileme yapmazsam aşağıdaki süre dolunca ne oluyor? Bahsettiği servislerin kullanımını kapatıyor mu? Lisans yenilemeden bir süre daha devam edebilir miyim?

Fortigate

Gönderildi : 25/01/2016 23:11

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba,

Bildiğim kadarı ile lisans süresi dolunca bu özellikler ile ilgili bir ayar yapamıyorsunuz ve tüm özellikler devre dışı kalıyor.

Örneğin kullandığınız URL Filtering artık yazdığınız kuralları tanımıyor ve herşeyi geçiriyor.

Gönderildi : 26/01/2016 01:41

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Lisans bitimi ile cihaza destek alamıyorsunuz oncelikle

ve lisansı içeren uygulamalar (idp webfilter vb ) güncellemeleri alamıyorsunuz

bunun yanında uygulama ve web kategorilerini de kullandırmıyor size cihaz hali ile

iyi çalımalar

Gönderildi : 26/01/2016 10:44

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Merhaba,

Şirketimizde kullandığımız Fortigate'in lisans süresi yakında doluyor, giriş ekranında aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Yakın zamanda başka bir markayı tercih edeceğim için yenileme yapmak istemiyorum.

Yenileme yapmazsam aşağıdaki süre dolunca ne oluyor? Bahsettiği servislerin kullanımını kapatıyor mu? Lisans yenilemeden bir süre daha devam edebilir miyim?

Fortigate

Daha önce bir kere başıma geldi webfilter lisansım doldu webfilter özelliğini kullananlar internete çıkamıyor yani sertifika hatası veriyor bu yüzden mejburen filter kaldırmak zorunda kalıyorsun kullanıcıların fark ederse bazi sitelere giriş yetkisi oluyor doğal olarak ama application control dende engelleye bilirsin. 

Gönderildi : 26/01/2016 11:29

(@MertOZCAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkür ederim. Araştırmaya devam ediyorum.

Gönderildi : 27/01/2016 14:47

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Değiştirme isteğinizin nedeni nedir?

Gönderildi : 27/01/2016 15:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Bu tarz utm cihazlarda az farklılıllar olsa da kesinlikle yıllık yenileme parası var. Ancak içeride bir ücretsiz çözüm üretirseniz bu şekilde ücret ödemekten kurtulursunuz. Ancak UTM cihazlar gerçekten sürekli güncel ve başarılı bu nedenle firmanızı lisans yenileme konusunda ikna ediniz. Maliyet olayı sıkıntı ise kaldırın ortamdan herkes her yere gitsin. 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/01/2016 00:07

Paylaş: