Forum

Modem ve Bridge mod

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem ve Bridge mod

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortigateye bağlı fibernetim var ve modem bridge mod kullanılarak bağlanmış, peki bir modem daha bağlamak istediğimde bunu bridge mod'a almadan bağlama şansım var mı? çalışır mı?

Gönderildi : 01/12/2015 13:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

eger load balancing yapmaya calısıyor iseniz 2 modemi de aynı modda kullanmanızı tavsiye ederim

yok eger ben ne yaptıgımı biliyorum cihazdaki kuralları duzenlerim ilk modemden cıkacak olanlara nat kuralı ikinci modemden cıkacakları direk olarak nat olmadan ayrı ayrı gruplarım diyorsanız 2 modemi de farklı modda kullanabilirsiniz

Gönderildi : 01/12/2015 13:49

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eger load balancing yapmaya calısıyor iseniz 2 modemi de aynı modda kullanmanızı tavsiye ederim

yok eger ben ne yaptıgımı biliyorum cihazdaki kuralları duzenlerim ilk modemden cıkacak olanlara nat kuralı ikinci modemden cıkacakları direk olarak nat olmadan ayrı ayrı gruplarım diyorsanız 2 modemi de farklı modda kullanabilirsiniz

Merhaba,

Şuan sistemde 2 farklı ip bloğu var. 2. ip bloğu için kullanmayı planlıyorum. Kullanma amacım bu tabikii nat'da olacaktır. Dolayısıyla bridge modda kullanmak mantıklı, doğru mu?

Gönderildi : 01/12/2015 19:04

(@vasviuysal)
Üye

Merhaba,

Şuan sistemde 2 farklı ip bloğu var. 2. ip bloğu için kullanmayı planlıyorum. Kullanma amacım bu tabikii nat'da olacaktır. Dolayısıyla bridge modda kullanmak mantıklı, doğru mu?

mantıklı kısmına birsey diyemiyorum ama ben her iki modemi de bridge veya nat modunda kullanırdım

birisi nat birisi bridge seklinde değil

Gönderildi : 01/12/2015 20:28

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

mantıklı kısmına birsey diyemiyorum ama ben her iki modemi de bridge veya nat modunda kullanırdım

birisi nat birisi bridge seklinde değil

Merhaba,

Peki birini bridge diğerinide nat şeklinde kullanırsam sıkıntı olur mu? yada sizin her ikisinide aynı moddan kullanma tercihinizin altında yatan sebepo nedir, yanlış bir şey yapmamak için soruyorum.

Gönderildi : 03/12/2015 14:55

(@vasviuysal)
Üye

yok hicbir sıkıntı olmadan elbette kullanılabilir

ben sadece yaptıgınız işe ve fortigate'e hakim değilseniz aynı modda kullanın şeklinde belirtmiştim

ben load balancing ve ha gibi secenekler konusunda (bir hat gittiginde digerinden ortomatik devam edebilme) daha rahat hareket edebilecegimi dusundugum icin bu sekilde yazdım

Gönderildi : 03/12/2015 15:01

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok hicbir sıkıntı olmadan elbette kullanılabilir

ben sadece yaptıgınız işe ve fortigate'e hakim değilseniz aynı modda kullanın şeklinde belirtmiştim

ben load balancing ve ha gibi secenekler konusunda (bir hat gittiginde digerinden ortomatik devam edebilme) daha rahat hareket edebilecegimi dusundugum icin bu sekilde yazdım

Teşekkür ederim Vasvi bey,

Şuan modemi Bridge mode aldım, o şekilde kullanacağım.

Gönderildi : 05/12/2015 13:08

Paylaş: