Forum

yahoo mail sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

yahoo mail sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
973 Görüntüleme
(@mesuttastekin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

sirketimizde cisco cihazlar ve firewall olarak fortigate 80c kullaniyoruz.

Sorunum su. Sirket icinde kimse yahoo maile giremiyor. Bilgisayarlardaki firewall ayarlari kapali. cmd ekraninda nslookup komutunu calistirdigimda da hersey dogru.

Fortigate firewallm uzerinde de izin verdirdim ama sorun halen devam ediyor. Bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Gönderildi : 25/08/2015 17:46

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Merhabalar.

sirketimizde cisco cihazlar ve firewall olarak fortigate 80c kullaniyoruz.

Sorunum su. Sirket icinde kimse yahoo maile giremiyor. Bilgisayarlardaki firewall ayarlari kapali. cmd ekraninda nslookup komutunu calistirdigimda da hersey dogru.

Fortigate firewallm uzerinde de izin verdirdim ama sorun halen devam ediyor. Bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Forti üzerinde webfilter kısmını bir tarayın. yada bir grup yaratıp kendi kullanıcınızı o gruba alın any any all all seçeneği ile bir deneyin. böylelikle firewall'da hata kısmını elemiş olursunuz. Eğer o durumda da girmiyorsa eğer firmware update yada downgrade düşünülebilir. kullanılan bir imza yada ssl sertifikası bloklanıyor olabilir. Eğer hata almıyorsanız zaten konfigurasyonunuzda yahoo mail i bloklayan bir durum söz konusudur profilinizi inceleyiniz.

Saygılar

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 26/08/2015 16:43

(@mesuttastekin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler. Deneyecegim.

Gönderildi : 28/08/2015 18:46

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

peki yahoo ya girmeye calıstıgınızda ekrana herhangi bir hata mesajı da gelmiyormu

Gönderildi : 28/08/2015 18:49

(@mesuttastekin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hicbir hata mesaji almiyorum Vasvi Bey. Sadece browser kendi halinde donup duruyor, sayfa acilmiyor.

Gönderildi : 27/01/2016 19:13

Paylaş: