Forum

Fortigate büt&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate bütün interneti kısıtlamak ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Fortigate üzerinde bütün kullanıcıların internete çıkışlarını engelleyecek bir kural yazmam gerekiyor .Fortigate e ben baska bir yerden baglanıyorum . Yani Dış ıp ile fortigate'e baglanıyorum. oranın bütün internetini kesen kuralı yazdıgımda ben burdan dış ıp ile tekrar baglantı saglayabilir miyim ?

Gönderildi : 25/02/2015 13:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dış bacak (wan ) ip adresi ile bağlanıyor iseniz

iç network için dışarı yönüne (allow veya deny )  yazacağınız kurallar sizin fortigate cihaza baglantınızı etkilemez 

Gönderildi : 25/02/2015 14:04

(@suleymancapar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

dış bacak (wan ) ip adresi ile bağlanıyor iseniz

iç network için dışarı yönüne (allow veya deny )  yazacağınız kurallar sizin fortigate cihaza baglantınızı etkilemez 

Tamam hocam . Peki şöyle bir durumda var .bulundugum yer ile karşı fortigate arasında vpn var . Karşı tarafta hiç bir ip fortigate'e tanımlı değil .all yaparsam vpn etkilenir mi .

internal(local) den wan 1 bacagına, source adress all , all , deny yaparsam kuralı . internete çıkış kesilir  vpn etkilenir mi ?

Gönderildi : 25/02/2015 15:27

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Süleyman Hocam Merhaba;

VPN kuralı ayrıdır yazılmıştır. Dolayısıyla siz VPN kuralına Deny vermediğiniz sürece sıkıntı olmaz,

Gönderildi : 25/02/2015 17:45

(@suleymancapar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Süleyman Hocam Merhaba;

VPN kuralı ayrıdır yazılmıştır. Dolayısıyla siz VPN kuralına Deny vermediğiniz sürece sıkıntı olmaz,

Tamam hocam çok sağolun . 

Gönderildi : 25/02/2015 20:02

Paylaş: