Arama yapılan kelim...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Arama yapılan kelimeleri loglama  

  RSS
kemal nezir
(@kemalnezir)
Üye

Fortianalyzer 200D cihazımız var. Google ve benzeri browserlar üzerinden kullanıcıların yaptıkları aramaları raporlayabiliyor muyuz? Teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 06/01/2015 12:13
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Merhabalar;

 Arama motorları aranacak değişkeni genelde GET metodu ile gönderirler. Örnekleri aşağıda görebilirsiniz. Dolayısı ile URL kısmında istediğiniz aramayı yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

https://www.google.com.tr/#q=cozumpark  

http://www.bing.com/search?q=cozumpark&go=G%C3%B6nder&qs=bs&form=QBRE

https://search.yahoo.com/search;_ylt=AolohkagqMVva1n723qFDkObvZx4?p=cozumpark&toggle=1&cop=mss&ei=UTF-8&fr=yfp-t-901&fp=1

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2015 20:00
kemal nezir
(@kemalnezir)
Üye

Yani diyorsunuz ki, "aranan kelimeler" adlı bir raporlama sistemi mümkün değil ama söz gelimi "cozumpark" ı  kimler aratmışsa kelime tabanlı spesifik arama yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2015 12:57
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Hayır aslında tam olarak söylemek istediğim şey bu değildi. Örneğin google.com.tr üzerinden yapılan aramaları listelemek isterseniz " https://www.google.com.tr/#q =" şeklinde kulanacağınız bir filtre size yardımcı olacaktır. Benzer mantığı yahoo, bing ve diğer arama motorlarında da kullanabilirsiniz.

Ancak tüm arama motorlarında hangi kelimeler aranıyor gibi genel bir soruya sisteminizin cevap bulabileceğini zannetmiyorum. Yada yapılıyorsa ben bilmiyorum. İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2015 13:47
Paylaş: