Forum

Fortigate SSL VPN h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fortigate SSL VPN hk.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,665 Görüntüleme
(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şubemdeki kullanıcılar ( 3 kullanıcı ) her sabah vpn bağlantısında sorun yaşadıklarını belirtiyorlar, ben ammyy yada teamviewer gibi programlarla bağlanıp kullanıcı adı ve şifrelerini ben girersem bağlantı oluyor, ancak kendileri beni aramadan önce bilgilerini girdikten sonra aşağıdaki gibi hata almaktadırlar, bu sorun sadece o 3 kullanıcımda var başka kimsede yok, Şubede Draytek modem kullanılmaktadır. Merkezle IPSEC vpn yapıyordu, onuda koparttım heryerden bağımsız durumdalar, bir yerde bir yanlışlıkmı yapıyorum acaba?

Fortigate SSL VPN Hata 

Gönderildi : 02/06/2014 20:09

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Forticlient ServerAddress te yazan ip nin sonuna :10443 portunu ekleyip tekrar deneyiniz. 

Gönderildi : 02/06/2014 20:16

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Forticlient ServerAddress te yazan ip nin sonuna :10443 portunu ekleyip tekrar deneyiniz. 

Abdullah Bey;

Bilgi İçin Teşekkürler Ancak Ekli durumda. Sadece Şifre yazdıkları zamanda hata alıyorlar, Şifreyi ben o kişilerin bilgisayarına bağlanıp yazdığım zamanda bağlantı sağlanıyor. DNS tanımlamıştım IP adresime, Sadece IP girdiğim zamanda da aynı sorunla karşılaşıyorum.

Client 

Gönderildi : 02/06/2014 20:20

(@AbdullahSimsek)
Estimable Member

Abdullah Bey;

Bilgi İçin Teşekkürler Ancak Ekli durumda. Sadece Şifre yazdıkları zamanda hata alıyorlar, Şifreyi ben o kişilerin bilgisayarına bağlanıp yazdığım zamanda bağlantı sağlanıyor. DNS tanımlamıştım IP adresime, Sadece IP girdiğim zamanda da aynı sorunla karşılaşıyorum.

Client 

log report altında VPN loglarına bir bakınız. 

Gönderildi : 02/06/2014 20:28

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Abdullah Bey;

Client 

log report altında VPN loglarına bir bakınız. 

Herhangi bir log görünmüyor, yani bir hata yok, ayrıca bu sadece sabah oluyor, gün içerisinde kendileri işlem yapabiliyorlar,  

Gönderildi : 02/06/2014 20:31

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

İsmi çözümlüyor mu dns? IP:PORT girip deneyin.

Gönderildi : 02/06/2014 20:38

(@AbdullahSimsek)
Estimable Member

Bir sorun var bir sorun yok gibi bir durum galiba. Yine de şu linkleri bir inceleyin.

http://docs.fortinet.com/uploaded/files/1081/fortigate-sslvpn.pdf (sayfa 35) 

http://adminramble.com/common-forticlient-ssl-vpn-errors/   

Gönderildi : 02/06/2014 20:44

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İsmi çözümlüyor mu dns? IP:PORT girip deneyin.

Ufuk Hocam Selam;

Herhangi bir sorun yok sadece belirttiğim o 3 kullanıcıda sorun çıkıyor, onların ayarları herşeyi hazır hatta ve hatta kendi şifrelerini kendileri girmişler ******** şeklinde görünüyor şifre ben sadece "Connect" diyorum başka bişey yapmıyorum vpn bağlanıyor 🙂 valla çok karışık bir durum 🙂 ismi çözümlüyor hocam IP ile de denedim yine aynı sorun devam ediyor,

Abdullah Hocam;

Belirttiğiniz bilgileri kontrol edeceğim, inşallah derdime derman olur 🙂 yoksa şubeyi çökertcem o derece yani 🙂 

Gönderildi : 02/06/2014 20:48

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sorunumu çözdüm, sizlerede kısaca özetlemek istedim,

Bilgisayarlardan forti client uygulamasını kaldırdım, vpn bağlantısı kuracağım adresi, https://IP:PORT adres çubuğundan giriş sağladım, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdim, uygulamayı yeniden indirip kurdum, Firewall tarafından sorun yaşayan kullanıcıların şifrelerini resetledim, Sorunsuz çalışmaktadır.

bilgilerinize, 

Gönderildi : 05/06/2014 14:52

Paylaş: