Forum

Fortigate v5 termin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate v5 terminal server agent hak.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
662 Görüntüleme
(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Fortigate seminerinden öğrendiğim kadarıyla v5 için bir terminal server agentı çıkmış bu konuda bilgisi olan yada hazırda bir makalesi olan varmıdır acaba ? 

Gönderildi : 14/04/2014 16:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

sso haricinde bir agent kısmından haberim yok ama

ftp://ftp.bir.net.tr/fortidocs/fortigate.terminal.server.authentication.v400-build0328-2011.08.pdf

adresinde terminal server için authentication dokümanı mevcut 

Gönderildi : 14/04/2014 16:40

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

terminal server için fortigate gold partnerdan demo aldım.

çok problemli oldu :))

demo aldığım zaman için söylüyorum (1 yılı geçti üzerinden)  clientların nete çıkışı için proxy port (fortigate ip ve port) giriliyordu .

Bu hem yavaş çalıştırıyordu nettte gezintiyi hemde portatif browser kullanımında (akıllı kullanıcılar ) sorun olacaktı.

sonra ilk giren kullanıcıya son giren kullanıcın haklarını çakıyordu (tamammen yapılandırma hatasıydı)

yavaşlık için başka cihaz bırakıldı 1 ay hiç ses çıkmadı bende demoyu bitirdim. :(( ve cihazı kurcalamam için admin password verilmemişti.

Başka cihaz ile bu süreçte demoya devam ettim layer 8 diyorlar adına ama iş yaptı .

Gönderildi : 14/04/2014 17:11

(@fatihgurdal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

peki bu durumu proxy kullanmadan yapmanın imkanı yokmudur çünkü bazı kullanıcılarım laptop ve proxy kullandığımda bu kullanıcıları dışarı çıktığında proxy işlemleri ile uğraşması gerekecek 

Gönderildi : 14/04/2014 19:24

(@fatihgurdal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

terminal server için fortigate gold partnerdan demo aldım.

çok problemli oldu :))

demo aldığım zaman için söylüyorum (1 yılı geçti üzerinden)  clientların nete çıkışı için proxy port (fortigate ip ve port) giriliyordu .

Bu hem yavaş çalıştırıyordu nettte gezintiyi hemde portatif browser kullanımında (akıllı kullanıcılar ) sorun olacaktı.

sonra ilk giren kullanıcıya son giren kullanıcın haklarını çakıyordu (tamammen yapılandırma hatasıydı)

yavaşlık için başka cihaz bırakıldı 1 ay hiç ses çıkmadı bende demoyu bitirdim. :(( ve cihazı kurcalamam için admin password verilmemişti.

Başka cihaz ile bu süreçte demoya devam ettim layer 8 diyorlar adına ama iş yaptı .

Peki bu problemi forti ile mi çözdünüz yoksa başka bir firewall ile mi ?? 

Gönderildi : 14/04/2014 20:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Layer 8 diyince Cyberoam ile çözülmüş şeklinde tahmin ediyorum ama 🙂

Gönderildi : 14/04/2014 20:29

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Vasvi hocam Süpersin :))

Gayet iyi çalışıyor.

Gönderildi : 15/04/2014 14:54