Forum

Fortigate 50B ile B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 50B ile Browser üzerinden vpn oluşturma (vpn.firmaismi.com)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

benim bir isteğim var ama nasıl yapacağımı bulamadım bir türlü bulamadım, sistemime remote bağlantı yapmak isteyen kullanıcılarım için kendi bilgisayarlarında bir vpn oluşturum daha sonra sistemime giriş yapmalarını istiyorum bunuda, vpn.firmaisim.com adresine girip kendilerine sağladığım  kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıklarında sistemimde güvenli olarak remote işlemini tamamlamarını sağlamak istiyorum bunun için nasıl bir yol izleyebilirim ne yapabilirim ? 

Gönderildi : 27/12/2013 17:56

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Vpn Portal yapılandırırken oraya  bookmarks altında Remote Bağlantılar tanımlayabilirsiniz. Böylelikle kullanıcı portala ulaştıktan sonra oradaki RDP linkleri ile sisteminize ulaşabilir. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2013 16:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.sekercioglu.eu/index.php/fortinet-fortigate-ile-ssl-vpn-nasil-yapilir/

vpn.firmaismi.com için ise bir dns A kaydı oluşturulması yeterli dışarıda firmaismi.com ismini tutan DNS sunucuda 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 30/12/2013 18:05

(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevaplarınız için çok teşekkürler ama hala aklımdaki soruyu cevaplayamadım biraz daha açıklayıcı yazacak olursam mevcutta fortinetin programı olan forticlient ile kullanıcılarıma verdiğim kullanıcı adı ve şifreler ile vpn yaptırabiliyorum ama her kullanıcıma forti clienti kurup ayarlarını yapmalarını anlatmak çok zamanımı alıyor. bunun yerine "https://vpn.isbank.com.tr" adresindeki gibi bir sayfa oluşturup kullanıcılarım bu ekrana şifrelerini girdiğinde vpni oluşsun istiyorum. vpn.firmaismi.com u kendi ana ip me yönledirdim zaten. ama bu adresin arka planında hangi kodları çalıştıracağımı bilmiyorum açıkçası yardım talebim bu yönde biraz eksik yazmışım kusura bakmayın

Gönderildi : 03/01/2014 19:55

Paylaş: