Forum

Fortinet 80c Metro ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 80c Metro ve 2 Adsl Hat Statik-Policy Route hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Kurumda 1 metro ve 2 adsl hat var.

Metro hattı wan1, adsl1 wan2, adsl2 dmz portuna bağladım.
Metro hattı kablo ile int. çıkanlar, adsl1 wifi ile int. çıkanlar için kullanıyorum.
Adsl2yi ise kablolu ile int. çıkıpta alt kademede çalışanlar veya youtube facebook
çok kullananlar için konf. etmeye çalışıyorum.

Metro ve adsl1 yaptığım statik ve policy route ile çalışıyor sorun yok.
Sorun adsl2yi kullanılır hale getirememem.. Aşağıdaki şekilde ayarladım fakat
(85-Gökhan benim) hala metro hattından int. çıkıyorum. İp kontrol ettiğimde metro ip gösteriyor.
Acaba nerede yanlış yapıyorum? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Gönderildi : 30/09/2013 16:35

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

ilk akla gelen ve olması muhtemel konu wan1 olan kurallarda grup oluşturdaysanız orada gökhan85 de var, 4 lokasyonu fortiyle yönetiyorum başka bir şeye ihtimal veremedim. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2013 18:20

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ilk akla gelen ve olması muhtemel konu wan1 olan kurallarda grup oluşturdaysanız orada gökhan85 de var, 4 lokasyonu fortiyle yönetiyorum başka bir şeye ihtimal veremedim. 

Mustafa hocam grupları kontrol ettim fakat 85-gokhan bunların içinde yok. Fakat 9.policy 7 ve 8 de olmayan adresler için geçerli.

Ben 7 - 8de yokum acaba bu yüzden mi 9 benim için çalışıyor. Ki eğer öyleyse bunu nasıl düzeltirim?

Gönderildi : 30/09/2013 20:22

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Mustafa hocam grupları kontrol ettim fakat 85-gokhan bunların içinde yok. Fakat 9.policy 7 ve 8 de olmayan adresler için geçerli.

Ben 7 - 8de yokum acaba bu yüzden mi 9 benim için çalışıyor. Ki eğer öyleyse bunu nasıl düzeltirim?

Önce o policy disable yaparak deneyin, sorun muhtemelen çözülecektir,

Sonrasında all yerine olması gerenke ip aralığını tanımlayın kendinizi o aralığın dışında bırakırsanız çözülecektir. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/10/2013 02:18

Paylaş: