Forum

İki ağ birbirini g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki ağ birbirini gömüyor(ikisinde de fortigate var)

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Arkadaşlar 1xx.1yy.11.226 ve  1xx.1yy.11.10  şeklinde iki tane ağım var ikisinde de fortigate var. Bunların policy ve virtual ip ler tanımlı... 

ikisininde dışından bir yerden evden mesela iki ipi ile hem HTTP hemde RDP bağlantısı sorunsuz çalışıyor ancak A ağından B ye bağlanmaya çalıştığımda ya da tersi durumda HTTP veya RDP çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. ? önerilerinizi bekliyorum.. sağolun

Gönderildi : 25/09/2013 19:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

iki yerel ağda aynı ip bloğunu i kullandığı için bağlantı sorunu yaşanıyor muhtemelen

cok büyük networkler değil ise bir tarafın ip bloğunu değiştirmeyi düşünebilirsiniz 

Gönderildi : 25/09/2013 19:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu konuda bir makale vb bir kaynak verebilir veya daha ayrıntılı anlatabilir misiniz ... Halk sağlığı  ve Sağlık Müdürlüğü ... bir yanlışlık telfon yağmuruna sebep oluyor :S

Gönderildi : 25/09/2013 20:01

(@vasviuysal)
Üye

ip bloğunu değiştirmekten kastım lokasyonlardan birisinde yerel ağdaki kullanılan ip aralığının değiştirilmesi

1xx.1yy.11.X olanı örneğin 1xx.1yy.12.x olararak ip adreslerini sunucu ve client bilgisayarlarda değiştirebilirsiniz 

Gönderildi : 25/09/2013 20:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam bu kullanıcılar bazen uzak masa üstünden bağlanabiliyorlar . Bu nasıl olabilir. Birde yukarıda yazdığım dış ip numaralarıdır. 

ve  iki ip de sabittir... Bazen RDP vs servisi çalışıyor bazen ise giremiyorlar!  

Gönderildi : 25/09/2013 20:11

(@vasviuysal)
Üye

hocam bunlar dış ip adresi ise yukarıda yazdıklarımın tamamını unutun 

bağlantılar metro ethernet gibi bir baglantı ise fortigate üzerinde wan portlarının subnetleri yanlış ayarlanmış olabilir

Gönderildi : 25/09/2013 20:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet hocam.. metro net üzerinde bir ağ wan1 diğeri ise wan2(ADSL) .. ikisinin de kendi içinde RDP  ayarları var iki ip de de HTTP açılıyor ve yine iki  dış ip ile evimde bağlantı kuruluyor anck birbirlerine bağlantı kurayım derken tüm ağı kestim... Bende önce bir sorayım dedim emin olduktan sonra deneyim... Ayrıntılı olarak resim vb gerekliyse verebilirim  nasıl yapıldığını bulamadım.. wan2 -wan1 yaptım vs rdp yönlendirdim  vs ama olmadı..

Gönderildi : 25/09/2013 20:43

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

oncelikle kullanici adinizi isim soyisim seklinde degistirmeniz gerekmektedir. kullanici adinda nickname firma ismi vs. bulunan kullanicilar silinmektedir

Gönderildi : 26/09/2013 11:23

Paylaş: