Forum

FortiWifi 80Cm Lisa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiWifi 80Cm Lisansız Kullanımı

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
761 Görüntüleme
(@volkancaliskan)
Gönderiler: 141
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin elimde Fortiwifi 80CM mevcut pazar günü cihazımın lisansı sona erdi. Cuma günü yeni lisans kodunu girmeyi denedik olmadı kısacası bana gelen lisans numara yanlış çıktı. En azından RZK öyle söyledi. Yani şuan  cihazım lisansız çalışıyor. Soruma gelince Policy deki bir grubuma sadece benim Webfilter>Url Flter de izin verdigim sitelere girebiliyorlardı. Pazardan sonra bu gruplarımın hepsi şaşırdı ve farklı davranmaya başladı ama ne yaptıysam düzenli şekilde kısıtlama işlemini yapamadım. Lisansız olarak Url Filteri kullanabilirmiyim. Yada sizce nerde yanlış yapıyorum. 

Not: Ben kullanılamayacagını düşünüyordum. Ama tersi yönde duyum aldıgım için soruyorum bunu. 

İyi Çalışmalara

Gönderildi : 04/09/2013 19:05

(@ERGUNKALIC)
Gönderiler: 1
New Member

Lisans bitiminde Fortiguard servisleri çalışmaz oluyor. Web filter aktif olan policy'lerde hata mesajı alırsınız. bunları devre dışı bırakırsanız cihaz çalışmaya devam eder. lisansınız olmasa bile url filter çalışmaktadır. policy'de web filter devre dışı bırakıp, url filter aktif ederseniz çalışacaktır. 

Gönderildi : 04/09/2013 20:04

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Web Fİlteri Devre dışı bırakınca full açık oluyorlar Url Filter i nerden açabilirim aktif edebilirim peki, öyle bir seçenek göremedim.

Gönderildi : 04/09/2013 20:09

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

UTM Profile > Web Filter altında URL Filter menüsü var. Bu sayfada "xxxxxxx" diye yeni bir liste oluşturursun. Daha sonra bu listeye girerek yasakladığın yada izin verdiğin siteleri tek tek girersin. Daha sonra Web Filter sekmesi altındaki "Profile" menüsünden profilini seçip "Fortiguard Categories" seçeneğini pasif yaparsın. Ardından da hemen altında bulunan Advanced Filter' ı açıp "Web URL Filter" ı aktif edersin. Yanında aktif olan kutucuk içerisinden de "xxxxxxx" olarak yarattığın listeyi seçersin. Daha sonra istediğin Policy' nin altında bu tanımlamayı etkinleştirebilirsin.

Gönderildi : 04/09/2013 20:41

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selim bey dediğinizi bire bir denedim girilebilecek olan siteleri oluşturmuştum daha önceden Url Fİlter de ama profil kısmında da dediğinizi yaptım ama profil kısmına her girdigimde ve tamam dediğimde ''Warning: This device is not licensed for the FortiGuard web filtering service. Traffic may be blocked if this option is enabled.'' Hatayı alıyorum.  Web Filter kapalı oldugundan buna bağlı olan Url filterde kapalı gibi duruyor.

Gönderildi : 04/09/2013 20:53

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Sistemde önceden tanımlanmış olan bütün FortiGuard Categories kutucuklarını temizledikten sonra, adımları tekrar uygulamayı dener misin?

Gönderildi : 04/09/2013 21:19

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın geç cevap verebildim. Dediklerinizi denedim ama malesef selim bey değişen bir şey yok.

Gönderildi : 05/09/2013 20:19

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm ben policy kısmında aplication controller kısmı enable da kalıyordu megerse bunuda pasif'e alıp sadece o bölümde web filter'i aktif hale getirmem gerekiyormuş. İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 10/09/2013 12:22

Paylaş: