Forum

Fortianalyzer 100c ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortianalyzer 100c kurulum hk.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,526 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Fortianalyzer 100c cihaz aldık. Ayarlamaya calışıyorum. Cihazla gene kurulum klavuzuna göre ip verdim, register yaptım, devices\all devices \allowed kısmından log alınacak cihazı ekledim. Fortigate 80c nin Log Report \Log Settings\Upload logs remotely kısmından fortianalyzer sectim ve analyzer ipsini yazdım. Test connectivity dediğimde  cannot connect fortianalyzer uyarısı veriyor. Acaba sorun ne olabilir? (ip no doğru verdim, aynı ip ile web arayüzüne girebiliyorum)

Gönderildi : 13/05/2013 15:03

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member

hocam 514 portunu analayzera yönlendirdinizmi

Gönderildi : 13/05/2013 16:47

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

hocam 514 portunu analayzera yönlendirdinizmi

Hayır yönlendirmemiştim. Şimdi aşağıdaki gibi yaptım ama çalışmadı. Böyle mi yönlendirmeliyim?

Gönderildi : 13/05/2013 19:12

(@mehmet-ali)
Honorable Member

local içerisinde yönlendirme yapacaksan herhangi port yönlendirmesi yapmanıza gerek yokaşağıdaki gibi yapmanız yeterli

Gönderildi : 13/05/2013 20:20

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

local içerisinde yönlendirme yapacaksan herhangi port yönlendirmesi yapmanıza gerek yokaşağıdaki gibi yapmanız yeterli

Ne yaptığımı tek tek anlatayım.
Cihaza girip Network\interface\port1\192.168.10.199

Network\DNS\8.8.8.8 - 8.8.4.4

Network\Routing\Create New (fortigate 80cnin ip si gw ipsi. 10.200)

Devices\all devices\allwed\create new   diyerek burdan cihazı ekledim ve kullanılan interfacelerini ekledim.

Fortinet 80c cihazda
Log Report\log config\log settings analyzer cihazının ip yazdım.
Test connectivity basıyorum fakat "can not connect to the fortianalyzer"
diyor, çıkamadım içinden.

Cihazı RZK dan aldık, talep etsem birini gönderirler fakat bu işi benim öğrenmem lazım. Cihazın nasıl kuruluduğunu bilirsem sıkıntı çıktığında en hızlı şekilde müdahale edebilirim.

Gönderildi : 14/05/2013 18:09

(@mehmet-ali)
Honorable Member

fortigate üzerinde

clı konsolunda sırasıyla

config log fortianalyzer setting
show  
    set status enable
    set ips-archive disable
set source 192.168.10.200  
    set server 192.168.10.199
    set enc-algorithm disable

end

sonra tekrar denermisin

Gönderildi : 14/05/2013 22:24

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

fortigate üzerinde

clı konsolunda sırasıyla

config log fortianalyzer setting
show  
    set status enable
    set ips-archive disable
set source 192.168.10.200  
    set server 192.168.10.199
    set enc-algorithm disable

end

sonra tekrar denermisin

Mehmet hocam msjınızdakileri yaptım fakat olmadı. Cihazlar ve pclerle ping atmayı denedim. Pclerden ve fortinetten  analyzera ping atabiliyorum. Analyzerdan pclere ping atabiliyorum fakat analyzerdan fortinete ping atamıyorum. Acaba gw ayarındami yanlış yaptım. Gw görünümü aşağıdaki gibi.

Gönderildi : 16/05/2013 17:34

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Fw olarak MR2 Patch 6 yükledim sonra 5-4 yükledim birşey değişmedi fakat yanlışlıkla MR3 patch 1 yükledim fortinet ve analyzer bağlantı kurdu log almaya başladı fakat bu seferde analyzerin log menüsü değişti. Web filter ve bunun gibi 3-4 seçenek kayboldu. Satın aldığım yerden destek istedim fakat bağlantı kuran arkadaş yapamadı. Bakalım başkasını gönderecekler.

Gönderildi : 17/05/2013 02:53

(@OmerSAHIN)
Gönderiler: 6
Active Member

Fw olarak MR2 Patch 6 yükledim sonra 5-4 yükledim birşey değişmedi fakat yanlışlıkla MR3 patch 1 yükledim fortinet ve analyzer bağlantı kurdu log almaya başladı fakat bu seferde analyzerin log menüsü değişti. Web filter ve bunun gibi 3-4 seçenek kayboldu. Satın aldığım yerden destek istedim fakat bağlantı kuran arkadaş yapamadı. Bakalım başkasını gönderecekler.

Tamamen firmware versiyonu ile ilgili. Hem FAZ hem FGT firmware update yaparsan sorun büyük ihtimalle çözülür. 

Gönderildi : 26/01/2015 15:15

Paylaş: