Forum

Facebook applicatio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Facebook application bloklama

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 80C MR3 Patch11 yüklü cihazımız var. Facebook'daki oyun ugulamalarını engellemek istiyorum. Bunu hem url filter'dan "apps.facebook.com" hem de gördüğüm bir makaleden Application Control kısmından Facebook app seçerek yaptım. Fakat engelleme olmuyor. Ayrıca www.facebook.com/appcenter diye adres var. Bunu da engellemiyor. Ama url filter'dan twitter.com 'u engelliyor. Url filter, Applicaiton ayrı ayrı seçerek falanda denedim. Ne yapabilirim?

Gönderildi : 28/02/2013 12:31

(@musaogtem)
Gönderiler: 40
Trusted Member

bölümü üzerinden Social Networking bloklayabilirsin.

Application control bölümünden de Social.Networking başlığı altında kayıtlı facebook uygulamalarını seçerek önlem alabilirsin.

Gönderildi : 28/02/2013 14:29

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bölümü üzerinden Social Networking bloklayabilirsin.

Application control bölümünden de Social.Networking başlığı altında kayıtlı facebook uygulamalarını seçerek önlem alabilirsin.

Facebook girişine koymak istemiyorum. Social seçince komple yapmış oluyor. 

Gönderildi : 28/02/2013 15:10

(@musaogtem)
Trusted Member

O halde Apllication Control bölümünden seçimler yaparak kontrol altına alabilirsin.

Gönderildi : 28/02/2013 16:31

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

O halde Apllication Control bölümünden seçimler yaparak kontrol altına alabilirsin.

Mesajımı okursanız zaten bu şekilde yaptığım halde giriyor. 

Gönderildi : 28/02/2013 16:38

(@musaogtem)
Trusted Member

Apllication bölümü üzerindeki görülen tüm uygulamaları kontrol ettiğimde engellemektedir. Policy yazdığınız yerde oluşturduğunuz Apllication contro lün olmup olmadığına bakabilirsiniz. Diğer türlü kullanıcı listede ismi olmayan bir oyun oynuyor olabilir.

saygılarımla

Gönderildi : 28/02/2013 17:48

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Apllication bölümü üzerindeki görülen tüm uygulamaları kontrol ettiğimde engellemektedir. Policy yazdığınız yerde oluşturduğunuz Apllication contro lün olmup olmadığına bakabilirsiniz. Diğer türlü kullanıcı listede ismi olmayan bir oyun oynuyor olabilir.

saygılarımla

Merhaba, Fortiguard kategorisindeki games kısmını blocklayarak çözdüm. Ama enteresan olan bir oyun uygulamasını tıkladığınız apps.facebook.com/... diye gidiyor. Ama filter'dan apps.facebook.com/* yaptığında engellemiyor. 

Gönderildi : 28/02/2013 18:10

Paylaş: