Forum

Fortigate 110c web ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 110c web arayüz problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@ErsinBAKACAK2)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortigate 110c ürüne sahibim. Arayüze erişmeye çalışığımda kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum ondan sonra kalıyor. Daha sonra hiçbir menü gelmiyor. HTTP Error 400 hatası veriyor. Cihaza ssh ile erişip reboot ettiğimde düzeliyor sonra tekrar aynı hatayı alıyorum. Bu arada firewall tüm işlevini sürdürüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Firmware version : 5.0 GA Patch 1

Tşk.

Gönderildi : 20/02/2013 18:55

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

merhaba firmware wersiyon stabil çalışmadığından bu söylemiş olduğunuz sıkıntı v5.0 ile alakalı olabilir. konsol ile bağlanıp cihaz hata logu atıyormu incelemek gerek. Size tavsiyem  stabil çalışan v4.0 mr3 ph 12 kullanmanız.  iyi çalışmalar

Gönderildi : 20/02/2013 19:09

(@ErsinBAKACAK2)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

hata log una nasıl bakabilirim. ssh ile bağlanabiliyorum cihaza.

merhaba firmware wersiyon stabil çalışmadığından bu söylemiş olduğunuz sıkıntı v5.0 ile alakalı olabilir. konsol ile bağlanıp cihaz hata logu atıyormu incelemek gerek. Size tavsiyem  stabil çalışan v4.0 mr3 ph 12 kullanmanız.  iyi çalışmalar

Gönderildi : 20/02/2013 19:45

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

ssh ile bağlandığınızda arayüzdeki CLI den farkı yoktur konsol ile bağlandığınızda cihazı kapatıp açın açılışta bütün verilerini karşınıza getirir.

5.0 dan önceki firmware yedeğiniz var ise

1 cihazın flash ını formatlayın

2 önceki firmware yükleyin

3 eski yedeğinizi yükleyin

aşağıdaki likten ne şekilde işlem yapacağınız mevcut

ftp://fortinet.tv adresinden gerekli toolları indire bilirsiniz.

http://www.f1teknoloji.net/makaleler/fortinet-ile-ilgili-konular/235-fortigate-flash-formatlama

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/02/2013 20:31

Paylaş: