Forum

fortigate 80c ve fo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortigate 80c ve fortiloganalyzer vm raporlama

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
523 Görüntüleme
(@sonerkoca)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Demo olarak  fortigate 80c ve log için fortianalyzer vm kurulumu yaptık , sistem çalışıyor, fakat fortianalyzer vm raporlama da detaylı rapor alamıyorum,

rapor çektiğimde hep top seviyesinde rapor vermektedir, örneğin ben "A" kullanıcısı bugün hangi sitelere girmiş facebook ta kaç saat zaman geçirmiş gibi rapor alamıyorum, bu konuda yardım rica ediyorum

Gönderildi : 13/02/2013 14:50

(@musaogtem)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Fortigate 80C üzerinde Data Leak Prevention bölümü vardır. Policy yaparken ilgili bölümüde monitör(log) olarak etkin kılarsan. Analyzer DLP kayıtlarınıda tutar.

Analyzer üzerinde de Log&Archive - Archive access bölümüne kayıtları tutmaya başlar. Burada kimin kime maila attığını IM konuşmaları dahil yazılanları kayıt edebilirsin. UTM yaparken DLP deki seçenekleri belirlemen yeterli olacaktır.

Fortigate 80C nin kendi ayarlarında Content _Archive işini görecektir.

İstediğin IP süzerek neler yaptığını görebilirsin.

Gönderildi : 28/02/2013 14:25

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Soner Bey Merhaba

analyzerda report kısmında data filter kısmında
any olucak
ip adresini giriceksiniz
information seçili olucak 
ok diyiniz
report kısmından layout kısmında istediğinz raporun üzerine gelip sağ tuş run diyin
gelen ekranda data filter sekmesinde yaptığınız tanımı seçiniz ve raporunuzu alın

2. dikkat edilmesi gereken
layout kısmındaki raporlar default ise bazı şeyler kısıtlıdır
yapmanız gereken ilgili layoutu kılonlamaktır.kılonu edit edip seçeneklerde ,tüm sayfaları göster vs gibi şeyleri işaretlemenizi öneririm

selamlar

Merhabalar,

Demo olarak  fortigate 80c ve log için fortianalyzer vm kurulumu yaptık , sistem çalışıyor, fakat fortianalyzer vm raporlama da detaylı rapor alamıyorum,

rapor çektiğimde hep top seviyesinde rapor vermektedir, örneğin ben "A" kullanıcısı bugün hangi sitelere girmiş facebook ta kaç saat zaman geçirmiş gibi rapor alamıyorum, bu konuda yardım rica ediyorum

Gönderildi : 28/02/2013 15:09

(@AykutMaden)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhabalar,

Merhaba,

fortigate ve analyzer in vm ini nereden bulmuştunuz ?

Gönderildi : 21/11/2013 17:26

Paylaş: