Forum

forigate-fortianaly...

Bildirimler
Hepsini Temizle

forigate-fortianalyzer

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

fortigate ve fortianalayzer cihazı birlikte çalışınca;5651 nolu yasanın istediği zaman damgalamasını yapabiliyormu.,

kullanmak istediğim cihaz fortigate 60c - yada 80c.

yoksa tib yazılımını ayrı bir pc'ye kurup analayzer'dan logları pc'ye yollayıp zaman damgalamasını  oradamı yapmak gerekiyor.

kullanan arkadaşlar varsa gerekli yönlendirme ve açıklamayı yaparlarsa sevinirim. 

Gönderildi : 02/12/2012 15:23

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

fortigate ve fortianalayzer cihazı birlikte çalışınca;5651 nolu yasanın istediği zaman damgalamasını yapabiliyormu.,

kullanmak istediğim cihaz fortigate 60c - yada 80c.

yoksa tib yazılımını ayrı bir pc'ye kurup analayzer'dan logları pc'ye yollayıp zaman damgalamasını  oradamı yapmak gerekiyor.

kullanan arkadaşlar varsa gerekli yönlendirme ve açıklamayı yaparlarsa sevinirim. 

Dediğiniz gibi Tib yazılımını ayrı bi makinaya kuracan fortianalyzer logları yolluyacak tib in programı ile zaman damgalamasını yapıcaksınız

Gönderildi : 02/12/2012 19:56

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

üstad;yalnız yine çözümpark'ın bir formunda okumuştum şimdi searh ettim bulamadım.

burada yazan aynen şöyleydi,

sorunu yaşayanın elinde 60b varmış,loglamada zaman damgalaması yönünden sıkıntısını yazmış.

konuya cevap olarak da yazılım versiyonun güncellenerek farklı bir versiyonda sorunun giderildiği,birde cihazın komut arayüzünde bir iki eklemeyle halledildiği yazılmıştı.

o nedenle bu cihazları dediğim şekilde kullananlar varsa bilgi almak istedim.

henüz cihaz almadım,yapılanmayı ona göre yapacağım. 

Gönderildi : 03/12/2012 00:37

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet üstad,arayan buluyor,

nette gezinirken search'lerde şöyle bir yazı gördümki,kendi sorumuda yanıtlamış oldum.

Gönderildi : 03/12/2012 01:37

Paylaş: