Forum

Fortianalyzer100B i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortianalyzer100B ile TFTP kullanımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@OsmanZOR)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

100B arıza verdi. sisteme ulaşabiliyor fakat logları göremiyordum. Cihazın garantisi olmadığı için direk cihazı söktüm. Yan fan durmuştu. Kondansatör patlamış. Kondansatörü değiştirdim. Fanı temizleyip yağladım sistem çalışmaya başladı fakat log diski görmüyordu. Telefon ettim log disk gitmiş galiba yeni bir disk taktım onu farmatlamadı. RZK ya gönderdim. Adaptöründe arıza olduğunu söylediler değiştirip gönderdiler. Console arabirimi ile erişim sağlanıyordu. İşletim sistemi kurulması gerekliymiş. TFTP ve hyperterminali hazırladım. Gelen menüden önce fortinin sayfasında yazıldığı gibi F tuşuna basarak boot diski formatladım sonra G tuşuna basarak güncelleme dosyasını tarif edilen şekilde cihaza aktarmaya çalıştığım. IP çakışması yaşadığım için aktarma yapamadım. Sonra ip noları değiştirim MAC 00007812 benzer bir sayı gösterip kalıyor. Uzuzn bir süreden sonra fail boot yazıyor. Sanıyorum TFTP nin ayarını yapamadım. Bu konuda destek olabilirmisiniz? Eğer olmaz ise Fortigate100A ile Fortigate 80CM ni loglarını ağdaki bilgisayara yönlendirebilirmiyiz. Teşekkürler. İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 21/06/2012 14:23

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

tft programınızda send receive ikiside seçili olmalı

Gönderildi : 25/06/2012 13:19

(@OsmanZOR)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

dediğiniz kısım gönder ve al işaretli 

bilgisayarıma 192.168.1.188 ip ve 255.255.255.0 alt ağ maskesi ağ geçidi ve dns boş

TFTP server a 192.168.1.168 ip veriyorum

ip çakışması oluşuyor 

antivirüs devre dışı bırakılıyor

seri port üzerinden hyperterminal i ayarladım ve ekranda press any key to display configuration menu mesajı gelince

bir tuşa basıp menuden G yi seçiyorum

ekranda

TFTP  adresi giriyorum

local adresi giriyorum

dosya ismini yazıyorum

dosyam root dizinde TFTP dizini içerisinde

hatta TFTP adresi ekranda yazıyor girmedende deniyorunm

ip adresi çakışıyor

yapamadım . onun için destek istedim sizlerden

Gönderildi : 26/06/2012 20:53

(@fatihunal)
Gönderiler: 47
Eminent Member

dediğiniz kısım gönder ve al işaretli 

bilgisayarıma 192.168.1.188 ip ve 255.255.255.0 alt ağ maskesi ağ geçidi ve dns boş

TFTP server a 192.168.1.168 ip veriyorum

ip çakışması oluşuyor 

antivirüs devre dışı bırakılıyor

seri port üzerinden hyperterminal i ayarladım ve ekranda press any key to display configuration menu mesajı gelince

bir tuşa basıp menuden G yi seçiyorum

ekranda

TFTP  adresi giriyorum

local adresi giriyorum

dosya ismini yazıyorum

dosyam root dizinde TFTP dizini içerisinde

hatta TFTP adresi ekranda yazıyor girmedende deniyorunm

ip adresi çakışıyor

yapamadım . onun için destek istedim sizlerden

tftp server adresine bilgisayarınız Ipsini yazacaksınız örn : 192.168.1.10

local adrese ise bilgisayarınızın aynı Ip bloğundan kullanılmayan bir ıp vereceksiniz örn : 192.168.1.90

image name ise; tftp serverı kurduktan sonra c nin altında c ye kurduğunuzu düşünüyorum TFTP root klasörü oluşur, bu klasörün içine indirmiş

olduğunuz firmware atıyorsunuz ve ismini uzantısıyla birlikte kopyalayıp consola dönüp image name kısmını yapıştırıp entera basın

pc nizle fortianalyzer (port1) aynı zamanda ethernet ile bağlı olmalıdır

Gönderildi : 26/07/2012 01:01

Paylaş: