Forum

Forticlient SSL-VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Forticlient SSL-VPN Kaspersky Problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,076 Görüntüleme
(@sertacsirma)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kaspersky Endpoint Security ve Internet security kurulu bilyisayarlarda Forticlient SSL-VPN bağlantı kuramıyor. Altta 98'de kalıyor bağlantı süreci. Bu programlarda ne gibi bir ayar yapılması gerekiyor acaba bilgisi olan var mı? Uygulama kontrol ayarı ya da port açma gibi.

Gönderildi : 09/04/2012 17:28

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

AV Disable edip dener misiniz.

Gönderildi : 09/04/2012 20:32

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Disable edince sorun çözülmüyor. Fakat uninstall edince problem ortadan kalkıyor. Zannediyorum kaspersky disable durumunda bile kontrolü tam olarak elden bırakmıyor.

Gönderildi : 09/04/2012 20:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

tüm modüllleri kapanmıyor. SSL ağ bağlantılarına yeni protokoller ekliyorsa antivirüs bunu sorun edinebilir.

Kurulumdam sonra antivirüsü yeniden kurmaya bakın.

Gönderildi : 10/04/2012 18:36

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu anda antivirüs'ü kaldırdım sistemden ve hala bağlanmıyor benim makinemden. Bu seferde windows 7 ile alakalı bir sorun zannediyorum. Çünkü diğer clientte kaspersky'ı kaldırınca sorun çözülmüştü.

Gönderildi : 10/04/2012 20:17

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ya windows'ta bir şeyler vardı ya da KIS uninstall sırasında arkada birşeyler bıraktı. Temiz bir sistem kurup önce fortinet sslvpn'i sonra da KIS'i kurdum. Şu anda sorunsuz bağlanabiliyorum. Ama yol bu olmamalı tabii. Önceden Kaspersky kurulu bir sistemde fortinet vpn kullanabilmek için temiz sistem kurulumu yapmak çok tercih edilebilecek bir yöntem değil :).

Gönderildi : 11/04/2012 10:42

Paylaş: