Forum

Fortigate 60B Fiber...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60B Fiber İnternet Bağlantısı

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,708 Görüntüleme
(@abdullahgokgoz)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortigate 60B cihazımız var. Fiber internet aldık. Fiber hizmeti veren firma bize Gateway adresi ve bir ip aralığı verdi. Bunu fortigate üzerine nasıl girmem gerekiyor.

Wan bölümünde manual'i seçerek ayarlamaya çalıştım fakat o kısma gateway adresi giremiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/03/2012 19:36

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/default.aspx makaleleri inceler misiniz.

Gönderildi : 16/03/2012 20:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

gateway adresini router -> static  basligi altina girmeniz gerekiyor 

Merhaba,

Fortigate 60B cihazımız var. Fiber internet aldık. Fiber hizmeti veren firma bize Gateway adresi ve bir ip aralığı verdi. Bunu fortigate üzerine nasıl girmem gerekiyor.

Wan bölümünde manual'i seçerek ayarlamaya çalıştım fakat o kısma gateway adresi giremiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/03/2012 20:39

(@abdullahgokgoz)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler dediğiniz şekilde bağlantı kurabildim fakat bazı sitelere girip bazılarına giremiyorum. Fortigate ve bilgisayar üzerindeki DNS ayarlarını kontrol ettim.

Giremediğim sitelere ping atabiliyorum. 

Fiber hattı direkt bir bilgisayara bağladığımda aynı problemi yaşamıyorum. Sebebi ne olabilir acaba.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/03/2012 21:49

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

fortigate dns olarak kullanmayın ve test amaçlı dış dns verip deneyin içeride bir dns server varsa servisi  restart edin.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/03/2012 14:07

(@VolkanCELIK)
Gönderiler: 152
Reputable Member

merhaba,

fortigate 60b kullanıyoruz adsl ile kullanabiliyorum ama türk telekom fiber bağlantı aldık türk telekom bana ip adresi, gateway , subnetmask, dns ve dns2 adresileri verdi.bunları nasıl girip fortigate üzerinden fiber bağlantı yapabilirim birde iç ip ve fortigate ip si ni değiştirmeden yapabilirmiyim

teşekkür ederim

Gönderildi : 24/11/2012 00:18

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortinet-fortigate-temel-kurulum-versiyon-3-mr6.aspx  makalesindeki gibi system>network wan seçip interface üzerindeki ayarları elinizdeki ayarlarla dğeiştirdiğinizde fg iç ipsini dğeiştirmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 25/11/2012 15:55

Paylaş: