Forum

fortigate 100a

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortigate 100a

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,152 Görüntüleme
(@TarikErden)
Gönderiler: 143
Reputable Member
Konu başlatıcı

Blocked
because of virus

Blocked because of virus 

bir makinamda internet browser ı açtığımda fortigate tarafından verilen Yukarıdaki uyarı alıyorum...internete çıkışım bu makinede kesiyor.

virus taramasında bir sorun çıkmadı konu hakkında bir bilgisi olan var sa lütfen paylaşırmısınız.

Gönderildi : 18/01/2012 22:00

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

merhaba cihazın firmware versiyonu nedir ve cihazın lisansı varmı

Gönderildi : 19/01/2012 15:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba. aynı sorunu bende yaşıyorum. Sistemde kullandığımız pc 'lerden bazılarında aynı sorun  var. Herhangi bir internet tarayıcı ile internete girilmeye çalışıldığında "Blocked because of virus" hatası veriyor. Altında da " A virus was detected, originating from your system. Please contact the system administrator." yazıyor. Hata veren pc'lerin policy profillerini değiştirdim. yine aynı. otomatik ip 'den çıkarıp manuel başka bir ip verdiğim zaman sorunsuz nete bağlanıyor. ama o ip'yi alınca girmiyor. sanki ip adresi fortigate'te kara listeye alınmış gibi. Yardımınızı rica ediyorum. 

Fortigate 1000A - Firmware Version - v4.0,build0217,110616 (MR1 Patch 10) -

Daha 15 gün önce 2 yıllığına lisans yeniledik. Bu hata lisans yeniledikten sonra oldu....

ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/04/2012 14:59

(@aliriza.aribas)
Gönderiler: 4
New Member

bende 200b var,

utm > antivirus > profile > Quarantine Virus Sender (to Banned Users List) seçeneği 5 gündü, 5 dakika yaptım. düzeldi.

source ip olarak banned users list. 

Gönderildi : 01/10/2012 12:22

(@ErenErbil)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar,

Bu uyarıyı almanızın sebebi firewallda Monitor => User Quarantine Monitor sekmesinde makine IPsinin blocklanmasından dolayı kaynaklanıyor.Buradan blocklanan IPyi kaldırarak erişime açabilirsiniz.

Gönderildi : 08/06/2017 17:52

Paylaş: