Forum

Fortigate'te ge...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate'te geçici Local user kullanımı

Aydın Yıldırım
(@AydinYildirim)
Üye

Selam

Geçici olarak yetkilendirmiş bir user profile tanımlamış olalım. İnternet çıkışı olmayan makinalarda, şifre giriş ekranı geliyor ve bu user bilgisiyle login olunca geniş yetkilerle çıkış yapabiliyor kullanıcılar. Ancak sınırlı erişimi olan bi kullanıcının, bu userla giriş yapabileceği web arabirimine nasıl ulaşacağımı bir türlü bulamadım.

Örneğin FSSO'da youtube'a giremeyen bir kullanıcının, şifresini girdikten sonra youtube'a girebilmesini istiyorum.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 12/12/2011 16:13
Savas Demir
(@savasdemir)
Saygın Üye

pek anlamadım ama
local user authentication ile internete girerken user ve passwordü nasıl gireceğinimizi soruyorsunuz ?

active directory mi kullanıyorsun ? şayet active directory kullanıyorsan guest hesabına bu profili kullandırman daha doğru olucaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2011 16:35
Aydın Yıldırım
(@AydinYildirim)
Üye

Anlatımım biraz karışık oldu farkındayım.Şöyle açıklayayım.

Active Directory ve FSSO ile entegrasyonumuz var. Kullanıcılar login olduklarında normalde kullanmış oldukları policy ile internete çıkıyorlar. İstediğim şey, gerektiğinde vereceğimiz user şifresi ile farklı bir policyden internete ulaşmaları. Zaten local user tanımlaması yaptık. Ancak local user authentication ile şifre girilecek ekran, sadece internet erişimi hiç olmayan kullanıcılara, internet explorer penceresi açıldığında otomatik olarak geldiği halde, halihazırda internete kısıtlıda olsa erişebilen kullanıcılara bu ekran gelmiyor. Dolayısıyla şifre girerek erişim haklarını arttırmak istiyoruz

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 12/12/2011 17:26
Paylaş: