Yaplınadırma Hakkın...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Yaplınadırma Hakkında ?  

  RSS
Gökhan Arda
(@gokhanarda)
Üye

Merhaba Arkadaşlar;


Çözüm Park ailesine yeni dahil oldum. Daha önceleri makalelerden ve açılan konu başlıklarından vermiş olduğunuz bilgileri değerlendiriyordum fakat şimdi işin içinden çıkamayıp özel olarak sormak istedim. Ayrıca bu konu hakkında pek bilgim yok açıkçası.


Bir işletmeye FortiGate 110C kurdum. İnternet bağlantısını ve DHCP yapılandırmasını forumdan baka baka yaptım. Yalnız site engellemelerini, white list konularında takılıp kaldım. Forumda incelediğim yapılandırma bilgileri ile kurduğum cihazın frimware sürümleri farklı olduğu için yaşadığım sıkıntı bu yönde.


Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 03/12/2011 15:30
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

İncelediğinizi belirtmişsiniz ancak gözünüzden kaçmış olabileceğini düşünerek, portalda Fatih bey'in ve Savaş bey'in sorularınızın cevabını detaylı bir şekilde anlattığı makaleleri mevcut. Sürüm farkı olsa da sürümler arasında çalışma mantıkları hemen hemen aynıdır.

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortigate-utm-firewall-zerinde-web-filter-uygulamas.aspx 

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortinet-fortigate-temel-kurulum-versiyon-3-mr6.aspx 

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/utm-teknolojisi-ve-fortigate-firewall-kurulumu.aspx 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2011 23:20
Gökhan Arda
(@gokhanarda)
Üye

Merhaba Serkan Bey göndermiş olduğunuz URL leri inceleyip verilen bilgilere göre yapılandırmamı yaptım yalnız şöyle ki şuan hiç bir şekilde internete çıkamıyorum. Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/12/2011 17:46
 Anonim

Mantık her fortigate cihazında benzer olmasına rağmen küçük değişiklikler yapıldı dolayısıyla mevcut firmware inizi yazarsanız ona göre daha rahat yardımcı olabiliriz..Durumunuz acil ise cihazı aldığınız yer size bu desteği verecektir..Bilginize

 

F1 TEKNOLOJİ

AKIN N. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/12/2011 20:31
Paylaş: