Forum

Fortigate 110C ping...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 110C ping exception;

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, arkadaşlar dış interface in olduğu ip ping'e kapalı. Fortigate üzerinde sadece benim belirlediğim bir ip yi ping'e açabilirmiyim. Uzaktan internetin olup olmadığının kontrolünü yapmak istiyorum.

Tşkler İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 21/11/2011 13:21

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhabalar, arkadaşlar dış interface in olduğu ip ping'e kapalı. Fortigate üzerinde sadece benim belirlediğim bir ip yi ping'e açabilirmiyim. Uzaktan internetin olup olmadığının kontrolünü yapmak istiyorum.

Tşkler İyi Çalışmalar...

hayır Ne Yazıkki İnterface Bölümünden Ayar Yapıldığı İçin Policy İle Olmadığı İçin Bunu Yapamıyorsunuz. Ya Ping İçin Herkese Açıyorsunuz Yada Tamamen Kapatıyorsunuz. 

Gönderildi : 21/11/2011 13:34

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

maalesef bunu yapamazsınız ama size ek bir çözüm şu olabilir
içerideki bir pc veya sunucu 24 saat açık olucak buna dışarıdan içeri pinge izin verirseniz kural bazında sadece istediğiniz ip bu sunucuya ping atabilir.

selamlar

Gönderildi : 23/11/2011 18:45

(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

içerideki bir pc veya sunucu 24 saat açık olucak buna dışarıdan içeri pinge izin verirseniz kural bazında sadece istediğiniz ip bu sunucuya ping atabilir.

selamlar

Anladım Hocam...peki firewall u ping e açsam çok büyük bir risk almış olurmuyum? Kurumlar ping'e kapalı tutuyor genelde...

Gönderildi : 24/11/2011 02:30

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

selamlar

Anladım Hocam...peki firewall u ping e açsam çok büyük bir risk almış olurmuyum? Kurumlar ping'e kapalı tutuyor genelde...

O Değişir Nasıl ;

Tabiki Almış Olursun. Adam Ping Atarken Paketi Büyütüp Senin Firewall'in Session Sayılarını Yükseltip Sana Zarar Verebilirler ... 

Gönderildi : 26/11/2011 13:32

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

cevabı zaten vermiştim ama

fw yi pinge açıcağınıza içeride bir pc veya serverı açın ve bu pc ye sadece 95.x.x.x ipsi ping atabilir diyin böylece ping ile yapılan dos atacklarınıda bertaraf etmiş olursunuz.

selamlar

Gönderildi : 26/11/2011 15:25

Paylaş: