Forum

Fortigate 110C ve V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 110C ve Vigor 2710 VPN

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
703 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Şubede kullanılan Vigor 2710 ile Merkezde kullanılan fotigate 110c arasında vpn yapmak istiyorum.

Şubenin fortigate kuralları üzerinden internete çıkması gerekiyor.

Ne şekilde vpn bağlarsam daha faydalı olur.

Gönderildi : 05/11/2011 22:03

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Ipsec VPN İle Haberleştirebilirsin Bunun Dışında Vigor'un Menüsünde Remote Gateway Varmı Eğer Varsa Merkez Üzerinden Network Çıkışı Sağlayabilirsin Yada Merkezin İp Adresini Verip Çıkış Yaptırabilirsin Yapılandırmayı Tam Olarak Doğru Yaparsan Ama Şunu Unutma Şubenin İnterneti Ve Merkezin İnternetinin Upload'ları Geçerli Olacaktır İnternet Hızında Mesela Merkez 4096-1024 Şube 8192-1024 Olsun Senin Şubedeki İnternet Hızın 1024 Yani 1mb Olacaktır Çünkü Merkezin Upload Hızı 1024 Bunun İçinden RDP'de Biraz Alacak Eğer Ts Üzerine Gidiyorsan RDP İle Yani Net Hızı Bayağı Düşük Olacak.

Gönderildi : 07/11/2011 01:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merkez 50Mbps Download 50Mbps Upload - Şube 8Mbps Download 1Mbps Upload şeklinde.

Vigor arayüzünde vpn menüsü altında remote access control var. Enable PPTP L2TP IPSEC seçenekleri mevcut.

Gönderildi : 07/11/2011 18:35

(@serkantas)
Prominent Member

Tamam İnternet Bağlantısı OK.

Yanlız Remote Gateway Draytek 2710'da İnternetten Özelliklerine Baktım Yokmuş.

PPTP Yapabilirsin O Zaman İstediğin Gerçekleşecektir. Domain Oluştur Kullanıcıların Dial-up özelliğini Aktif Et Onlara Statik Birer İp Adresi Belirle Oturum Açarken Çevimeli Ağ İle oturum Aç Bölümünü Kullandırttır. Tam Olarak İstediğin Gibi Olur. Başarılı... 

Gönderildi : 09/11/2011 18:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bizim kullanıcılar uyanık, çevirmeli ağ ile oturum açmazlar bu sefer:)

vigor kendi çapında yasaklama yapıyor. ancak şu ultrasurf gibi lanet proxy programlarını kullandıkları için yasağı deliyorlar.

o yüzden merkezden fortigate üzerinden internete çıkarmayı düşünüyorum.

Ertan hocam yorum yapacak mı bakalım bu konuya 🙂

Gönderildi : 10/11/2011 16:04

(@serkantas)
Prominent Member

Bizim kullanıcılar uyanık, çevirmeli ağ ile oturum açmazlar bu sefer:)

vigor kendi çapında yasaklama yapıyor. ancak şu ultrasurf gibi lanet proxy programlarını kullandıkları için yasağı deliyorlar.

o yüzden merkezden fortigate üzerinden internete çıkarmayı düşünüyorum.

Ertan hocam yorum yapacak mı bakalım bu konuya 🙂

Eğer Çevirmeli Ağ İle Açmayı Kabul Etmezlerse Oturumları Açılmaz :))) Ben Ertan Hocama Mesaj Attım Muhakkak Bakacaktır. Birde Hocamızdan Dinleyelim :))) 

Gönderildi : 11/11/2011 00:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Şubede kullanılan Vigor 2710 ile Merkezde kullanılan fotigate 110c arasında vpn yapmak istiyorum.

Şubenin fortigate kuralları üzerinden internete çıkması gerekiyor.

Ne şekilde vpn bağlarsam daha faydalı olur.

DrayTek cihazların hepsinde VPN profillerinin içinde " Change default Route VPN tunnel " şeklinde bir seçenek var. Bu seçenek cihazın 0.0.0.0 rout unu VPN ara yüzüne çevirecektir. Bu durumun kullanılabilmesi için DrayTek cihazının DialOut şeklinde ayarlanması lazım. Daha sonra Forti üzerinden VPN kısmından gelen subnet için çıkış kuralı yazılmalı.

Gönderildi : 11/11/2011 01:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler Ertan hocam

Gönderildi : 11/11/2011 11:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler Ertan hocam

Merkez 50Mbps Download 50Mbps Upload     

Şube 8Mbps Download 1Mbps Upload şeklinde;

Bu durumda şubedeki internet hızı ne kadar düşer bilginiz var mı?

Birde Change Default Route VPN Tunnel menüsünü göremedim. Bendeki menü aşağıdaki linkte,

Gönderildi : 11/11/2011 12:08

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

vpn profile içinde sağda alt tarafta  Change default route to this VPN tunnel ( Only single WAN supports this )

Gönderildi : 11/11/2011 12:41

Paylaş: