Forum

forti ftp sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

forti ftp sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,251 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 313
Honorable Member
Konu başlatıcı

selamlar forti ile ilgili ftp yönlendırme sıkıntım var ilk önce local makineme (win7) filezilla server kurdum localde ftp de sorun yok iç network makinelerim bağlanıyor.Fortigate 80 cm den kural yazdım source all destination localpc service ftp-ftp get-ftp put yönelndirdim ancak yine dışarıdan bağlanamadım sonra 2008r2 ye ftp server kurdum ayarladım localde yine sıkıntısız çalıştı dışarıdan yine sonuç aynı fortiden yine ayarları yaptım yine sonuc aynı bu arada hem kendi pc de hemde serverda firiwall kapalı 

Gönderildi : 25/10/2011 12:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

selamlar forti ile ilgili ftp yönlendırme sıkıntım var ilk önce local makineme (win7) filezilla server kurdum localde ftp de sorun yok iç network makinelerim bağlanıyor.Fortigate 80 cm den kural yazdım source all destination localpc service ftp-ftp get-ftp put yönelndirdim ancak yine dışarıdan bağlanamadım sonra 2008r2 ye ftp server kurdum ayarladım localde yine sıkıntısız çalıştı dışarıdan yine sonuç aynı fortiden yine ayarları yaptım yine sonuc aynı bu arada hem kendi pc de hemde serverda firiwall kapalı 

destination kısmı ile ilgili sorun var hocam 

once firewall objects - virtual ip -virtual ip altinda vip yaratip (portu ve yonlendirilecek makinayı tanımlıyoruz)

kuralda destination olarak bunu veriyoruz 

Gönderildi : 25/10/2011 13:15

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 313
Honorable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ben servislerle halletmeye çalışmıştım dediğiniz gibi yaptım sorun çözüldü 🙂

Gönderildi : 25/10/2011 16:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

rica ederim hocam

Gönderildi : 25/10/2011 18:03

Paylaş: