Forum

Fortinet 80cm Utorr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 80cm Utorrent kısıtlama..

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Fortinet 80cm kullanıyorum.

UTM \ Application Control \ Kısmından torrentleri yasaklamak istiyorum fakat  bu listede utorrent yok. Bunu nasıl eklerim..

2.si girilmesini istemediğim siteleri toplu olarak yasaklama yapabilir miyim? Tek tek eklemek çok zahmetli oluyor.

Gönderildi : 30/07/2011 18:36

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member

Selamlar;

Bittorrent i engellemeniz burada çözüm olabiliyormuş, application controllerden v4.2 ve üstü firmwarelerde daha çok faydalanabilirsiniz.

Toplu yasaklama için categori bazlı çözüm en çok tercih edilen , ama yapmak istediğinizi biraz daha detaylandırısanız daha çok yardımcı olabilriz.

Gönderildi : 01/08/2011 20:35

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

Bittorrent i engellemeniz burada çözüm olabiliyormuş, application controllerden v4.2 ve üstü firmwarelerde daha çok faydalanabilirsiniz

Toplu yasaklama için categori bazlı çözüm en çok tercih edilen , ama yapmak istediğinizi biraz daha detaylandırısanız daha çok yardımcı olabilriz.

Ben burdan bittorrenti engellemiş olmama rağmen kendim utorrentle rahatlıkla download yapabiliyorum. Firmware yükseltip deneyeceğim.

Toplu yasaklama derken youtube facebook gibi siteleri url yasaklamadan kapattım fakat çeşitli proxy siteleriyle yine buralara erişim mümkün. Bu proxy sitelerinin isimlerini bulabildiğim kadarıyla örn. text dosyasına yazıp fortinete yükleme gibi bir şey aramıştım. Url engelleden yapabilirim fakat çok fazla proxy sitesi var. Bunları tek tek girmek çok zahmetli..

Gönderildi : 03/08/2011 20:34

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member

Selamlar;

Proxy sitelerini engellemek için, webfilter daki kategorilerden Proxy Avoidance bloklarsanız bu sitelere erişemeyecekler.

Gönderildi : 04/08/2011 13:54

(@DemirkanDEMIRCI)
Gönderiler: 75
Trusted Member

kullandiginiz eski versiyon.

versiyonu yenilediginiz zaman istedikleriniz ve daha fazlasini yapabiliyorsunuz 

Gönderildi : 04/08/2011 15:05

(@KasimERKAN)
Gönderiler: 20
Eminent Member

neden sadece utorrenti engellemek istiyorsun. Tamamen torrenti kapatırsan utorrentte engellenmiş oluyor. istersen birde öyle dene.

Gönderildi : 06/08/2011 18:38

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selamlar;
Proxy sitelerini engellemek için, webfilter daki kategorilerden Proxy Avoidance bloklarsanız bu sitelere erişemeyecekler.

Proxy Avoidance isminde bir yer bulamadım. Muhtemelen şu kısım bahsettiğiniz yer olmalı, doğru mu acaba?

kullandiginiz eski versiyon.
versiyonu yenilediginiz zaman istedikleriniz ve daha fazlasini yapabiliyorsunuz

Juniper firewall da kullanıyoruz, bunda bir update yaptım fakat çok pişmanım eskisi kadar verim alamadım ve kısıtlamalar konusunda
çok kısır bir duruma düştüm. O yüzden biraz korkuyorum. Şu an Firmware Version    v4.0.0,build5102,091126 kullanıyorum. Bunu kaça çıkartırsam
bahsettiğiniz gibi olur..

neden sadece utorrenti engellemek istiyorsun. Tamamen torrenti kapatırsan utorrentte engellenmiş oluyor. istersen birde öyle dene.

Tüm torrentleri engellemek için fotoğraftaki yerden All Applications kısmını seçtiğimde bile utorrentle indirme yapabiliyordum. Bu yerin dışın da
başka nerden torrentleri kısıtlayabilirim??

Gönderildi : 11/08/2011 13:53

Paylaş: