Forum

Fortigate 110C v4.0...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 110C v4.0 build0441 110318 (MR3) Uprade Sonrası Sorunlar

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İdaremizdeki Fortigate 110C güvenlik duvarımız daha önce v4.0 MR2 build 0303 firmware sahipti.

Eski halinde hiçbir sorun yoktu.

Cihazımızı v4.0 build0441 110318 (MR3) sürümüne upgrade ettikten sonra;

* Bazı web adreslerine girdikten 3-5 dakika sonra uyarı çıkmadan sayfa görüntülenemiyor şekline dönüştürüyor. tarayıcı kapatılıp tekrar girildiğinde sorun yok. Bunu genelde java destekli sayfalarda yapmakta.

* Windows Live Messenger Programı bazen açılıyor bazen açılmıyor (hata kodu veriyor) Services ve aplication bölümünden ekledim güncelledim.

* Daha öncek isürümde log bölümünden hangi IP nereye giriyor adres olarak (google.com gibi) görebiliyorduk fakat şimdi log bölümü gelişmiş ama bu şekilde değilde IP bazlı(sitenin IP si) gösteriyor.

* Ayrıca bu sürümde performans artışı gördüm 🙂

Bu sürümde genelde sıkıntı yaşayanlar var mı? Yukarıdaki sorunlar neden kaynaklanabilir?

Kolay gelsin

Gönderildi : 13/06/2011 16:59

(@mustafabeyaz)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhabalar,

Öncelikle şuanda Fortinet Türkiyenin önerdiği firmware versiyonu V4 MR2'dir. Orta ölçekli bir müşterimi FortiGate cihazını V4 MR3'e yükseltmek için ikna ettikten sonra - güncelleme işlemini tamamladık fakat sonrasında olumlu olarak ilk göze çarpan adım (Performans) olmuştu. UTM 'in altında bulunan Web Filtering özelliğini kullanıyor iseniz pek sağlılklı çalışmıyor ama durum pek elzem değil. 😉 Geçen haftalar içerisinde Fortinet Türkiyede görevli Mühendis arkadaşlar ile görüştüğümde konuyla ilgilendiklerini söylediler.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 13/06/2011 17:59

Paylaş: