Forum

Fortigate 60B lisan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60B lisans ve kuralları

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
628 Görüntüleme
(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kullandığımız Fortigate 60B cihazımız var ve lisans süresi bitti.Web Filter özelliği çalışmıyor biliyorum.Fakat dışarıdan yönlendirdiğimiz portlar çalışmıyor acaba lisans bittiğinde bu özelliği de mi devre dışı kalıyor.Yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 08/06/2011 01:36

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

profileları kaldırın çalışması gerekir.lisan yapmanızı öneririm aksi durumda cihazın hem donanım garantisi olmayacak hem servisleri çalışmayacak.fortigate i lisansladığınız zaman hem donanım garantiniz aldınız lisans süresi kadar uzar hemde servis süresi.
iyi çalışmalar

Gönderildi : 08/06/2011 13:52

(@CaglarAkdeniz)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Bizim de lisansımız bitti. hadi web filter çalışmıyor felan biliyorum da. birden bire UTM / Application Control'den oluşturduğum p2p sayesinde hiç internet çalışmıyor. p2p yi kaldırınca çalışıyor ancak. firmware: v4.0,build0213,110128 (MR1 Patch 9)

Gönderildi : 21/06/2011 13:09

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

O da bir servis sonuçta lisans bitince basit router görevi dışında herhangi bir işlem yapamazsınız. Yapsanızda çalışmaz, mevcut yapının çalışmasını engeller.

Bu duruma göre baz alarak düzeltmeyi yapabilirsiniz veya lisans alarak işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Gönderildi : 21/06/2011 13:45

(@TuncayBAS)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Application control de P2P haricinde hangi uygulama veya kategorileri kullandınız. Lisans bitimi sadece web filter, spam filter kontrollerini engeller, IPS, AV lisans bitimine kadar güncellediği veritabanıyla çalışmasına devam eder yeni güncellemeleri almaz.

Application control profilinizin ekran görüntüsünü paylaşırsanız sevinirim. Genelde kullanıcılar, Network Service, File-Transfer gibi önemli kategorileride farketmeden blokluyorlar. Bu durumda internet çalışamaz hale geliyor. 

Gönderildi : 21/06/2011 14:30

(@CaglarAkdeniz)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Application control de P2P haricinde hangi uygulama veya kategorileri kullandınız. Lisans bitimi sadece web filter, spam filter kontrollerini engeller, IPS, AV lisans bitimine kadar güncellediği veritabanıyla çalışmasına devam eder yeni güncellemeleri almaz.

Application control profilinizin ekran görüntüsünü paylaşırsanız sevinirim. Genelde kullanıcılar, Network Service, File-Transfer gibi önemli kategorileride farketmeden blokluyorlar. Bu durumda internet çalışamaz hale geliyor. 

p2p haricinde başka bir uygulama kullanmadım. acaba network servislerini ve file transferlerini de ekleyip, allow mu demem gerek. size ekran görüntüsünü gönderiyorum. teşekkürler.

Gönderildi : 21/06/2011 15:42

Paylaş: